TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

VakıfBank, sürdürülebilirlik temalı sendikasyon kredisiyle 915 milyon dolarlık kaynak sağladı

VakıfBank, 22 ülkeden 48 bankanın katılımıyla gerçekleşen sürdürülebilirlik temalı sendikasyon kredisiyle 361 milyon dolar ve 513 milyon euro olmak üzere toplam 915 milyon dolarlık kaynak sağladı.

Haber Giriş Tarihi: 13.05.2024 13:03
Haber Güncellenme Tarihi: 13.05.2024 13:03
Kaynak: Haber Merkezi
VakıfBank, sürdürülebilirlik temalı sendikasyon kredisiyle 915 milyon dolarlık kaynak sağladı

Türkiye'nin önde gelen bankalarından VakıfBank, uluslararası piyasalardan sağladığı kaynaklarla bankacılık sektöründeki uluslararası kredibilitesini güçlendirmeye devam ediyor. Son olarak, 22 ülkeden 48 bankanın katılımıyla gerçekleştirilen sürdürülebilirlik temalı sendikasyon kredisiyle 361 milyon dolar ve 513 milyon euro olmak üzere toplam 915 milyon dolarlık kaynak temin etti.

Bankanın açıklamasına göre, 367 gün vadeli kredinin dolar maliyeti SOFR + %2,50, euro maliyeti ise Euribor + %2,25 seviyesinde gerçekleşti. Bu krediyle birlikte banka, çevresel ve sosyal temalı kredileri artırma hedefi çerçevesinde milli ekonomiye olan desteğini sürdürmekte kararlı.

VakıfBank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih, yapılan açıklamada, bu işlemle bankanın sürdürülebilirlik temalı sendikasyon kredilerinin toplamının 1,5 milyar dolar seviyesini aştığını belirtti. Üstünsalih, ayrıca işlemde katılımcı sayısının banka tarihindeki en yüksek seviyeye ulaştığını vurgulayarak, bu başarının farklı coğrafyalardan gelen 14 yeni bankanın ilgisine dayandığını ifade etti.

Bankanın sürdürülebilir bankacılık alanındaki öncü konumunu koruduğunu belirten Üstünsalih, son yıllarda sendikasyon kredilerini sürdürülebilirlik temalı olarak yenilediklerini ve bu çerçevede çevresel ve sosyal temalı ürünler geliştirdiklerini söyledi. Ayrıca, bankanın 2023 yılında oluşturduğu ve sürdürülebilirlik alanındaki hedefleri daha da ileriye taşımak amacıyla revize ettiği Sürdürülebilirlik Finansman Çerçevesi doğrultusunda sendikasyon kredilerini uyumlu hale getirdiğini aktardı.

VakıfBank'ın sürdürülebilirlik temalı sendikasyon kredisiyle, uluslararası piyasalardan sağladığı kaynaklarını çevresel ve sosyal sorumluluk bilinciyle Türk bankacılık sektörüne destek olmak için kullanmaya devam ettiği görülüyor.

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.