ADANA (İLKHABER) - Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem, şehit ailelerinin, gazi ve gazi yakınlarının baş tacı edilmesi gerektiğini vurguladı. Başkan Erdem, Gaziler Haftası nedeniyle Ceyhan Kaymakamı Muhammet Gürbüz ve ilçe protokolünün katılımıyla Şehitler ve Gaziler Müzesi’ni ziyaret etti, gazi ve aileleri ve şehit aileleriyle bir araya geldi.

Hülya Erdem-Şehitler müzesi (2)

Türkiye Cumhuriyeti’nin varoluşu için kanlarını döken şehitlerin asla unutulmayacağını, şehit ailelerinin, gazilerin ve yakınlarının daima yanlarında olacaklarını kaydeden Başkan Erdem, Ceyhan’a kazandırdıkları müzenin Türkiye’ye örnek bir model oluşturduğunu dile getirdi.

TMMOB Adana İKK, 5. Adana Kent Sorunları Sempozyumunun sonuç bildirgesini açıkladı TMMOB Adana İKK, 5. Adana Kent Sorunları Sempozyumunun sonuç bildirgesini açıkladı

SAYGIYLA ANDI

Hülya Erdem-Şehitler müzesi (4)

Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatanı için cesurca canını  siper etmiş tüm kahramanları saygı, minnet ve rahmetle anan Başkan Erdem, “Şehitlerimize saygıyı asla elden bırakmayacağız. Şehit aileleri, gazilerimiz ve gazi yakınlarıyla sürekli diyalog halindeyiz. Ceyhan Belediyesi olarak ihtiyaç duydukları her an da yanı başlarında belirmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Başkan Erdem, tüm şehitlere ve bugün hayatta olmayan gazilere Allah’tan rahmet, ailelerine baş sağlığı ve sabır dileklerini sundu. Başkan Erdem, Ceyhan’daki gazilerin de bundan sonraki hayatlarında rahat bir yaşam sürebilmesi için üzerlerine düşen görevi eksiksiz yerine getireceklerini sözlerine ekledi.