(İLKHABER) - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, memur ve emekli maaşları zamlarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Macaristan ziyaretinden dönüşünde uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı. Hâlihazırda memurlarla ilgili çalışmanın Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve yetkili sendikalar tarafından sürdürüldüğünü belirten Erdoğan, emeklilerle ilgili çalışma da yapılacağını belirtti.

Erdoğan, “Nitekim birinci, ikinci, açıklamalar Bakanım tarafından yapıldı. Emeklilerle ilgili de ayrıca Bakanlığımız çalışmalarını sürdürüyor. Memurlarımıza bu zamlar gelirken, emeklilerimize hiçbir şeyin gelmemesi olacak bir şey değil. Onları da inşallah memnun edecek adımları atacağız” dedi.

İşçi kıyafetlerini üretmek için kuruldu, şimdi binlerce kişiye hizmet veriyor İşçi kıyafetlerini üretmek için kuruldu, şimdi binlerce kişiye hizmet veriyor

"Sıkıntıların farkındayız"

Yaşanılan ekonomik sıkıntıların, zorlukların farkında olduklarını ifade eden Erdoğan, “Görüştüğüm vatandaşlarımızdan yaşadıkları sorunları, sıkıntıları dinliyorum. Hayata geçirdiğimiz tedbirleri anlattıkça, gelecek günlerin daha güzel olacağına olan inançları artıyor” diye konuştu.

Erdoğan, şunları kaydetti: “Vatandaşlarımız gönüllerini ferah tutsunlar, ekonomi kadrolarımız işinin ehli. Türkiye'de enflasyonu tek haneye düşüren bir iktidar olarak, enflasyonu yine tek haneye AKP kadrolarının düşüreceğine inansınlar.”