Abdurrahim SAĞ
ADANA (İLKHABER)-Eğitim İş Adana 1 Nolu Şube Başkanı Seher Ergin, Eğitim-İş, şimdiye kadar olduğu gibi, bundan sonra da Atatürk’e, O’nun devrim ve ilkelerine, Bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’ne, onun değerlerine ve kazanımlarına her şeye rağmen sahip çıkacaklarını söyledi.

Kars’ta muhtarlar toplantısı sürüyor Kars’ta muhtarlar toplantısı sürüyor

Kurtuluş Savaşı'nın dönüm noktalarından biri olan 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 101. yıl dönümü kutlamaları başladı. Bu kutlamalar Adana’da sabah saatlerinden itibaren gerçekleşecek. 30 Ağustos Cumhuriyet Bayramı’nın 101. Yıl dönümü nedeniyle düşüncelerini muhabirimizle paylaşan Eğitim İş Adana 1 Nolu Şube Başkanı Seher Ergin, İş, şimdiye kadar olduğu gibi, bundan sonra da Atatürk’e, O’nun devrim ve ilkelerine, Bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’ne, onun değerlerine ve kazanımlarına her şeye rağmen sahip çıkacaklarını belirtti.

Türkiye'nin aydınlık ve çağdaş yarınlara mutlaka ulaşabilmesi için Cumhuriyet felsefesine bağlılıkla hareket edilmeli, Devlet'in Anayasa'da saptanan temel yapısı korunarak geleceğe yönelinmesi gerektiğine dikkat çeken Ergin, “Varlığımızı, bizlere, haklı ve onurlu direnişiyle Cumhuriyet'i kurarak çağdaş bir devlet bırakanlara borçlu olduğumuz hiçbir zaman unutulmamalıdır. Eğitim-İş, şimdiye kadar olduğu gibi, bundan sonra da Atatürk’e, O’nun devrim ve ilkelerine, Bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’ne, onun değerlerine ve kazanımlarına her şeye rağmen sahip çıkacaktır.
Bu duygu ve düşüncelerle ulusumuzun 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı en içten dileklerimizle kutluyor, başta Büyük Önderimiz Atatürk olmak üzere canlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi bir kez daha saygı ve minnetle anıyoruz” dedi.