ADANA (İLKHABER)- Yumurtalık Belediye Başkanı Türkeş FİLİK, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Başkan FİLİK, mesajında, 30 Ağustos 1922'de Türk ordusunun zaferiyle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muharebesi ile ulusun, emperyalist güçlerin vatan toprakları üzerindeki emellerine geçit vermeyeceğini tüm dünyaya haykırdığını kaydetti.

Ulusal Kurtuluş Mücadelesinin ardından Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde kurulan Türkiye Cumhuriyeti'nin de aynı azim ve kararlılıkla geleceğe ilerlediğini ifade eden Başkan FİLİK, "Yolumuz bağımsızlık ve özgürlük, Önderimiz Atatürk'ün işaret ettiği bilim ve akıl yoludur. Zafer Bayramımız kutlu olsun" dedi.

Başkan Filik, mesajında ayrıca şunları kaydetti:

“Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde verilen Kurtuluş Mücadelesi, 30 Ağustos 1922'de kazanılan Başkomutanlık Meydan Muharebesiyle sona ermiştir. Bu zaferle ulusumuz, bağımsızlığından ve özgürlüğünden ödün vermeyeceğini tüm dünyaya ilan etmiştir.

30 Ağustos ruhuyla bağımsızlığımıza, özgürlüğümüze, vatanımıza yönelik her tehdide karşı mücadelemizi kararlılıkla sürdürüyor; Cumhuriyetimizi Büyük Önder Atatürk'ün işaret ettiği çağdaş uygarlık hedefine taşıma yolunda kararlılıkla ilerliyoruz.

Salgın hastalıklara hazırlık eğitimi ve tatbikatı düzenlendi Salgın hastalıklara hazırlık eğitimi ve tatbikatı düzenlendi

Ulusumuza 30 Ağustos Zaferini kazandıran Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, tüm şehitlerimizi, gazilerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum. Zafer Bayramımız kutlu olsun.”