AYDIN GÖKÇEOĞLU

ADANA (İLKHABER)- Adana’da İyi Parti üyesi Tekin İncebaldır, partisinden istifa ederek MHP’ye katıldı.

Demirspor’un efsane oyuncusu Tekin İncebaldır ’ın yeğeni olan ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde ve uzun yıllar Süper Lig’de oynayan Tekin İncebaldır, İyi Parti’den (İP) istifa ederek 40 yakını ve çevresiyle birlikte MHP’ye katıldı.

MHP’ye katılan Tekin İncebaldır, “PKK’nın siyasi uzantısı olan HDP ile aynı masada, aynı tarafta olmayı içime sindiremiyorum. Ülkücü vicdanım daha fazla el vermedi. Aziz şehitlerimizin kemiklerini sızlatmamak için yuvamıza döndük.” dedi.

Yeni Kabine Belli Oldu… İşte Yeni Bakanlar Yeni Kabine Belli Oldu… İşte Yeni Bakanlar

MHP Seyhan İlçe Başkanlığı’nda düzenlenen törene, MHP MYK Üyesi Adana Milletvekili ve Adayı Muharrem Varlı, MHP Adana İl Başkan Yardımcıları Hüseyin Zorba, Yeşim Akkaş, İl Muhasibi Muhammet Çetin, MHP Seyhan İlçe Başkanı Baha Bener katılım sağladı. Törende Tekin İncebaldır’a üç hilal rozetini MHP MYK Üyesi Adana Milletvekili ve Adayı Muharrem Varlı taktı.

Tekin İncebaldır törende yaptığı konuşmada: “Adına ‘İyi’ denilen partiye kulaktan dolma bilgilerle gitmiştim; çok pişmanım. Bütün herkesin yakından izlediği süreçte İyi Parti’nin, aslında başta MHP’nin olmak üzere sağdaki oyları bölmek için kurulduğu ortaya çıktı.  PKK’nın siyasi uzantısı olan HDP ile aynı masada, aynı tarafta olmayı içime sindiremiyorum. Ülkücü vicdanım daha fazla el vermedi. Aziz şehitlerimizin kemiklerini sızlatmamak için yuvamıza döndük.” dedi.

MHP MYK Üyesi Adana Milletvekili Muharrem Varlı’da, Tekin İncebaldır ve çevresinin MHP saflarına katılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirirken şunları söyledi; “Yarım asrı aşkın süredir Türk Milleti’ne hizmet eden, vatanımızın, milletimizin uğruna binlerce şehit veren Ülkücü-Milliyetçi Hareket ve içinde yer aldığı Cumhur İttifakı bu ülkenin sigortasıdır. Bu gerçeği bütün dünya bilmektedir. Partimiz bu seçimde şahlanacaktır. Bu vesileyle ifade etmek isterim ki MHP’ye verilen destek, Türkiye’ye, Türk Milleti’ne verilen destektir. Tekrar aramıza, yuvanıza hoş geldiniz; Allah hepinizden razı olsun.” dedi