Aydın Gökçeoğlu

(İLK HABER)- Youtube'da dizi ve film eleştirileri yapan bir Youtuber Murat Soner sosyal medyada ortaya bir bomba attı.

Galatasaray basketbol şubesi hakkında ortaya bir iddia atan Murat Soner'in sözleri çok konuşulacak.

“Size son dönemde Türkiye’nin en büyük kulüplerinden biri olan Galatasaray’ın basketbol şubesi 13 yaş kız çocukları seviyesinde yaşananları anlatayım, şok olacaksınız” ifadelerini kullanan Soner, kız çocuklarına mobing uygulandığını iddia etti.

İddialar;

Adana’nın kasım ayı ihracatında lider kimya sektörü Adana’nın kasım ayı ihracatında lider kimya sektörü

Kız çocuklarına mobing uygulayarak, gerizekalı, aptal, beyinsiz, beceriksiz gibi kelimelerle her gün ağlatan ve “ağlamanızdan keyif alıyorum” diyen, ayrıca bir kız çocuğuna “karıma benziyorsun” diyerek özel ilgi gösteren bir koçları var.

Sakatlanan bir kız çocuğuyla “tırnak bakımım var, ilgilenemem” diyen ve daha sonra bir başka kız çocuğunun iç çamaşırını yırtacak kadar bir hareketle tedavi adı altında belinin kırılmasına, evet belinin kırılmasına ve daha çok sakatlanmasına sebep olan bir fizyoterapistleri var.

Lütfen çocuklarınızı emanet ettiğiniz antrenörleri ve kulüpleri iyi seçin! Lütfen bu gönderiyi kız erkek farketmez spor ile ilgilenen her çocuğun ailesine gönderin.

İşte Türkiye’de kadın basketbolu bu yüzden gelişmiyor.

Yorumlarda yüzlerce insan tepki göstererek bu konuyla alakalı yetkiliklerden açıklama yapılmasını istedi. Henüz bir resmi açıklama gelmedi.

Ekran görüntüsü 2023-09-02 164355