NİLGÜN TAZE

ADANA (İLKHABER) - Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, Bahçeşehir Spor Kompleksi’nde düzenlenen törende geleceğin yıldız adaylarını ziyaret etti. Futbol okullarında eğitim gören çocuklar, Başkan Akay’ı büyük bir coşkuyla karşıladı.

Beşiktaş-Kayserispor maçını yönetecek hakem belli oldu Beşiktaş-Kayserispor maçını yönetecek hakem belli oldu

Başkan Akay, yaptığı konuşmada, “Seyhan Belediyesi olarak hedefimiz, kurslarımızda yer alan çocuklarımızın gelecekte iyi birey olmalarına katkı koymak. Spor, çocuklarımızın kötü alışkanlıklara yönelmesini engellemek adına en önemli unsur. Bunun için çocuklarımızın küçük yaşta eğitim almalarını sağlıyoruz. 11 tesis, 17 branşta ücretsiz olarak gerçekleşen kurslarımız her geçen gün daha da yaygınlaşmakta. Futbol okullarımız da bunlardan bir tanesi ve büyük bir ilgi görmekte. Geçmişte Türk futboluna yetenekli futbolcular kazandıran Adana’mızdan bundan sonra da başarılı futbolcuların yetişmesi adına desteğimizi esirgemeyeceğiz. Çocuklarımıza ve antrenörlerimize başarılar diliyorum” dedi.

Törene, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir, Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Adana Şube Başkanı Kerim Hoşfikirer, Bahçeşehir Mahallesi Muhtarı Hasan Ali Berktaş ile çok sayıda sporcu ailesi de katıldı.