banner6

29 Ekim Cumhuriyet Koşusu yapıldı

Adana’da Cumhuriyet Bayramı dolaylısıyla Adana Büyükşehir Belediyesi’nin desteklediği koşu ve yürüyüş düzenlendi. Sabahı erken saatlerinden itibaren parkura gelen kadın, erkek ve çocuklar, ısınma hareketleriyle koşuya hazırlandı. Saygı duruşuna bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından işaret verilmesiyle 300 katılımcı koşuya başladı.

29 Ekim Cumhuriyet Koşusu yapıldı

ADANA (İLKHABER) -Adana’da Cumhuriyet Bayramı dolaylısıyla Adana Büyükşehir Belediyesi’nin desteklediği koşu ve yürüyüş düzenlendi.

Adana Büyükşehir Belediyesi ve Adana Atletizm Kulübü tarafından Seyhan Nehri kenarındaki Yaşar Kemal Yürüyüş ve Koşu Parkurunda 10 kilometrelik koşu ve 4 kilometrelik yürüyüş gerçekleştirildi

Sabahı erken saatlerinden itibaren parkura gelen kadın, erkek ve çocuklar, ısınma hareketleriyle koşuya hazırlandı.

Saygı duruşuna bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından işaret verilmesiyle 300 katılımcı koşuya başladı. 242 sporcunun tamamladığı yarışın erkekler ve kadınlar kategorilerinde dereceye giren isimler şöyle:

Erkeklerde Koray Het, Hasan Sarı, Yusuf Atakan, kadınlarda Sezer Esirgen, Nursel Karataş, Esra Yaman ilk üç sırayı paylaştı.

Dereceye giren sporculara kupa ve hediye çeki verilen etkinlikte 70 kişi de yürüdü. Kulüp Başkanı Necmi Tadır, bu tür koşuları her Cumhuriyet Bayramı'nda düzenlediklerini, bundan sonra da düzenlemeye devam edeceklerini belirtti.

Yarışmada dereceye girenlere ödülleri Adana Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Daire Başkanlığı Spor Hizmetleri Müdürü Yuşa Davarcı, Atletizm Federasyonu İl Temsilcisi Abdulkadir Uğur, Seyhan Belediyesi Meclis Üyesi Ali Coşkun, Adana Atletizm Spor Kulübü Başkanı Necmi Tadır dağıttı.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42