banner6

Adana Ayakkabı ve Moda Tasarım Merkezi açılıyor

Adana Ticaret Odası Başkanı Atila Menevşe, ''Odamızca Çukurova Kalkınma Ajansı’nın 2018 yılı Üretim ve Çevre Altyapısının Geliştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında kurulan “Ayakkabı ve Moda Tasarım Merkezi” Ekim ayı içerisinde faaliyete geçeceğinin müjdesini Adana'mızla paylaşmak istiyorum''dedi.

Adana Ayakkabı ve Moda  Tasarım Merkezi açılıyor

ADANA (İLKHABER) - Adana Ticaret Odası Başkanı Atila Menevşe, ''Odamızca Çukurova Kalkınma Ajansı’nın 2018 yılı Üretim ve Çevre Altyapısının Geliştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında kurulan “Ayakkabı ve Moda Tasarım Merkezi” Ekim ayı içerisinde faaliyete geçeceğinin müjdesini Adana'mızla paylaşmak istiyorum''dedi.

ATO Başkanı Menevşe yaptığı açıklamada, ''Odamızın başvuru sahibi ve yürütücüsü, Çukurova Üniversitesi’nin ortağı, S.S. Adana Ayakkabıcılar Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi’nin iştirakçisi olduğu proje ile İlimizde bulunan yüzlerce küçük ve orta ölçekli ayakkabı ve konfeksiyon üreticimizin kendi modellerinin tasarımını Adana’da yaptırarak zaman ve maliyet tasarrufu elde etmeleri ve rekabet gücünü artırmalarını hedeflemekteyiz. İmalatçı ve toptancı firmalarımızın koleksiyon oluşturma süreçlerine katkı yapacak merkezimiz, yurtiçi ve yurtdışı müşterilerine sanal sunum yapma imkânı da sağlayacağız. Ayrıca proje kapsamında oluşturulan merkezde konularında uzman 3 personel istihdam etmekteyiz'' dedi.

Açıklamasına devam eden Adana Ticaret Odası Başkanı Atila Menevşe, ''Moda tasarım merkezimizde, dijital baskı makinesiyle yapılacak numunelerin kumaşlarının kalıp ve şablona gerek olmadan önceden görme imkânı elde edilecektir. Model tasarımı ve kalıp hazırlama imkânlarının yanında 3D sistemi sayesinde ürünlerin sanal mankenler üzerinde deneniyor olması firmalarımızı tekrar tekrar numune dikme külfetinden kurtaracaktır. Koleksiyon hizmeti dışında, merkezimizde firmalarımızın üretimleri için de kalıp, serileme ve pastal hizmeti verilecektir. Ayakkabı tasarım bölümünde ise ayakkabı imalatçılarımız için 2D ve 3D model tasarımları yapılmasının yanında, kalıp-taban analizleri, koleksiyon moda-trend araştırmaları, yapılan tasarımların ya da hazır modellerin ıstampaya aktarılması, model renklendirme çalışmaları ve bilgisayarlı kesim makineleri için tanımlama ve takımlama hizmetleri verileceğini söyleyebilirim. 2020 yılının başına kadar ayakkabı ve konfeksiyon sektöründe faaliyet gösteren üyelerimize özel olarak merkezde yaptıracakları ilk tasarımlardan ücret alınmayacağını ifa etmeliyim. 2020 yılının Eylül ayında proje desteği sona erecek. Merkezin kendi imkânlarıyla ayakta durmaya devam etmesi için sektör temsilcilerinin merkezde tasarım yaparak destek vermelerinin gerekliliğini de belirtmek istiyorum. Ayrıca Çukurova Kalkınma Ajansı'na şehrimize kazandırılan yatırımlara öncülük ettiği için teşekkür ediyorum. '' dedi.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42