banner6

Adana Tabip Odası’ndan tutuklama açıklaması

Adana Tabip Odası üyeleri TTB Yüksek Onur Kurulu üyesi Dr. Şeyhmus Gökalp’ın  tutuklanmasına yönelik basın açıklaması yaptı.

Adana Tabip Odası’ndan tutuklama açıklaması

Bayram BULUT

ADAN A(İLKHABER)-Adana Tabip Odası üyeleri TTB Yüksek Onur Kurulu üyesi Dr. Şeyhmus Gökalp’ın  tutuklanmasına yönelik basın açıklaması yaptı.

Adana Tabip Odası Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen basın açıklamasında ilk olarak

Adana Tabip Odası Başkan Uzman Dr. Selahattin Menteş konuştu. Dr. Şeyhmus Gökalp hakkında bilgiler veren Menteş,  “TTB Yüksek Onur Kurulu üyemiz Dr. Şeyhmus Gökalp, 20 Kasım 2020 tarihinde saat 05.30’da evinde gözaltına alınmıştır.  23 Kasım’da çıkarıldığı mahkeme tarafından   somut hiçbir delile dayalı olmayan, gerekçelerle tutuklanmıştır.” dedi.

Gökalp’ın bütün yaşamını iyi hekimlik değerlerine adamış, hastaları ve tanıyan herkes tarafından çok sevilen bir hekim olduğunu dile getiren Menteş, “Dr. Gökalp kanun dışı hiçbir etkinlik içinde olmamıştır ve suçsuzdur. Tutukluluğuna bir an önce son verilerek tutuksuz olarak, adil bir şekilde yargılanmasını talep ediyoruz.” şeklinde konuştu.

 TTB 2. Başkanın Doç. Dr. Ali İhsan Ökten ise Leonard Cohen’dan alıntı yaparak yaptığı konuşmasıyla sözlerine başladı.  Ökten, Gökalpın, tutukluluğuna bir an önce son verilerek tutuksuz olarak, adil bir şekilde yargılanmasını  istediklerini aktardı.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER