banner6

Adana Türkiye kan bağışı rekorunu kırdı

Adana'da 'dünya kan verme rekoru' denemesi kapsamında toplam 5 bin 905 ünite kan toplandığı bildirildi. Bu sonuçla birlikte 'dünya rekoru' bir başka bahara kalırken, Gaziantep'in 2 bin 12 kişilik 'Türkiye rekoru' ise Adana'nın oldu.

Adana Türkiye kan bağışı rekorunu kırdı
Adana Türkiye kan bağışı rekorunu kırdı

 

   ADANA (İHA) - Adana'da 'dünya kan verme rekoru' denemesi kapsamında toplam 5 bin 905 ünite kan toplandığı bildirildi. Bu sonuçla birlikte 'dünya rekoru' bir başka bahara kalırken, Gaziantep'in 2 bin 12 kişilik 'Türkiye rekoru' ise Adana'nın oldu.

  Adana Valiliği öncülüğünde Türk Kızılayı Adana Şubesi'nin girişimi ile tüm kamu kurum ve kuruluşlarının da desteğiyle; 'Biz Adanalıyık Kan Portakal Meyvemiz Yardımsever Milletiz' sloganı ile hayata geçirilen rekor denemesinde kent merkezi ve 13 ilçeden 4 bin 558 ünite, Türkiye'nin farklı bölgelerinde yaşayan Adanalılardan da bin 347 ünite kan toplandığı bildirildi. 

  'Dünya Kan Verme Günü' kutlama etkinlikleri çerçevesinde; 'Kan Ver Hayat Kurtar Kahraman Ol' sloganın da kullanıldığı kampanyaya kapsamında toplanan 5 bin 905 ünite kan ile 'Türkiye Rekoru'nun kırıldığını açıklayan Kızılay Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı, "Her ne kadar 'dünya rekoru'nu kıramasak da, Gaziantep'in 2 bin 12 kişi ile elde ettiği 'Türkiye rekoru'nu ele geçirmiş olduk" dedi.

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 1970, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42