banner6

Adana’nın yıkılan Devlet Hastanesi ne zaman yapılacak?

​​​​​​​CHP Adana Milletvekili ve TBMM KİT Komisyonu Üyesi Orhan Sümer, Adana Karataş yolundaki yıkılan 117 yıllık Devlet Hastanesini TBMM gündemine taşıdı. Orhan Sümer “117 sene hizmet veren hastaneydi, yıkıldı, yıllar geçti tek bir gelişme yok” dedi.

Adana’nın yıkılan Devlet Hastanesi ne zaman yapılacak?

TEMELİ DAHİ ATILMADI

Orhan Sümer, “1896 yılından 2013 yılına kadar tam 117 sene özellikle Yüreğir, Karataş ve kırsal ilçelerimize hizmet veren Adana Devlet Hastanesi yıkıldıktan sonra halen yeni hastane binasının temeli bile atılmadı. Neden başlanmıyor? İhtiyaç olduğu belli değil mi? Ne zaman başlanacak ve bitirilecek? Bu sorularımızın Sağlık Bakanı tarafından cevaplanması için yazılı soru önergesi verdik. Sağlık hizmetleri gibi en temel sorunların çözümü için vatandaşlarımız bu kadar bekletilmemelidir” dedi.

450 BİN KİŞİ SAĞLIK HİZMETLERİNDEN MAHRUM

Orhan Sümer, “Güney Seyhan ve Güney Yüreğir bölgesinde yaşayan vatandaşlar dahil olmak üzere Karataş ilçesi ve köylerine de hizmet veren Hastanenin yerine yenisi yapılmadığı için kentin güneyinde yaşayan yaklaşık 450 bin kişi şuan hastane hizmetlerinden faydalanamıyor. Karataş yolu üzerinde eski Hastanenin bulunduğu 21 bin metrekare arsaya yapılması planlanan, Güney Yüreğir Devlet Hastanesi projesinin yatırım programına alındığı açıklanmıştı. Ancak aradan geçen zamanda hastaneyle ilgili tek bir gelişme olmadı. Verilen sözler derhal yerine getirilmelidir” dedi.

Hastanenin akıbetinin, ne zaman hizmete gireceğinin bir an önce açıklanmasını isteyen Milletvekili Sümer, konunun sonuna kadar takipçisi olacağını bildirdi.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42