banner6

Adana'ya yeni bir cadde

Türkmenbaşı Bulvarı ile Alpaslan Türkeş Bulvarını birbirine bağlayacak yeni caddenin trafik akışını rahatlatacak

Adana'ya yeni bir cadde
Adana'ya yeni bir cadde  ADANA (İHA) - Adana'da, "Akıllı Dokunuş Projesi" kapsamında kentin her tarafını şantiye haline çeviren Büyükşehir Belediyesi, Çukurova ilçesindeki Türkmenbaşı Bulvarı ile Alpaslan Türkeş Bulvarı'nı birbirine bağlayacak yeni bir cadde daha açıyor. 

  Türkmenbaşı Bulvarı Başkent Okulları yanından başlayan ve Alpaslan Türkeş Bulvarı'na kadar devam eden 15 metre eninde, 1 kilometre uzunluğundaki yeni cadde açma çalışmalarının hızla devam ettiğini söyleyen Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, doğu-batı aksındaki bu uygulamanın hizmete girmesiyle, trafik akışının daha da rahatlayacağını vurguladı. Aldırmaz, aynı bölgede 15 metre eninde 500 metre uzunluğunda yan yol da yapıldığını bildirdi.

  Büyükşehir Belediyesi sorumluluğundaki tüm kavşakların 'Akıllı Dokunuş Projesi' ile yeniden düzenlendiğini, trafik akışının rahatladığını, farklı peyzaj uygulamalarıyla Adana'nın görsel güzelliğe kavuştuğunu anlatan Başkan Vekili Aldırmaz, özellikle kavşak ve kaldırım düzenlemelerinde engellileri de unutmadıklarını söyledi. Aldırmaz, "Kaldırımda engelsiz yaya geçitleri, standartlara uygun rampalar, görme engelliler için hissedilebilir yüzey kaplama çalışmaları ve sesli trafik sinyalizasyon uygulamalarıyla engelsiz kullanım alanları ve engelsiz mekanlar yaratmaya çalışıyoruz" dedi.

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 1970, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER