banner6

Aldırmaz'a restorasyon uygulama ödülü verildi

Adana Büyükşehir Belediyesi'nin kuruluşundan bu yana ilk kez tarihi yapılarla ilgili "Uygulama Ödülü"ne layık görülmesi, Başkan Vekili Zihni Aldırmaz'ın kentin tarihi değerlerine sahip çıktığının göstergesi olarak nitelendirildi.

Aldırmaz'a restorasyon uygulama ödülü verildi
Aldırmaz'a restorasyon uygulama ödülü verildi

 

 

  ADANA (İHA) - Adana Büyükşehir Belediyesi'nin kuruluşundan bu yana ilk kez tarihi yapılarla ilgili "Uygulama Ödülü"ne layık görülmesi, Başkan Vekili Zihni Aldırmaz'ın kentin tarihi değerlerine sahip çıktığının göstergesi olarak nitelendirildi. 

  Tarihi Kentler Birliği'nin toplantısına Aksaray Valisi Orhan Alimoğlu, TKB Başkanı ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey, Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, birliğe üye 350'yi aşkın büyükşehir, il ve ilçe belediye başkanı ile ÇEKÜL Vakfı Başkanı dünyaca ünlü Profesör Metin Sözen katıldı.

  Tarihi Kentler Birliği bünyesinde kurulan ve uzmanlardan oluşan komisyon, Türkiye'deki tüm belediyelerin tarihi yapılarla ilgili uygulamalarını incelendi ve tarihi değerlerine sahip çıkan belediyelere ödül verme kararı aldı.

  Bu kapsamda Adana Büyükşehir Belediyesi, tarihi yapılarla ilgili "Uygulama" kategorisinde ödüle layık görüldü. Adana'nın ardından Gaziantep, Kocaeli, Yozgat, Alanya, Altındağ ve Bayındır belediyelerine de aynı kategoride ödül verilmesi kararlaştırıldı. Adana Büyükşehir Belediyesi, tarihinde ilk kez tarihi yapılarla ilgili ödül almış oldu.

  Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz ve diğer belediye başkanlarına ödülleri, 18-19 Ekim 2012 tarihlerinde Antalya'da yapılacak "Restorasyon, Renovasyon ve Kültür Mirasının Korunması" temalı YAPEX Fuarı'nda verilecek.

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 1970, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42