banner6

Amatör balıkçılar iş başında

Adana’nın muhteşem görüntüsünün kaynağı olan Seyhan Nehri’nde suların kesilmesiyle amatör balıkçılara gün doğdu.

Amatör balıkçılar iş başında

Bayram BULUT

Özel Haber

ADANA (İLKHABER)-Adana’nın muhteşem görüntüsünün kaynağı olan Seyhan Nehri’nde suların kesilmesiyle amatör balıkçılara gün doğdu.

Kentin tam ortasından geçen ve eşsiz güzelliği ile görenleri adeta büyüleyen Seyhan Nehri’nde köprü çalışmaları nedeniyle sular kesildi.

GÜZELLİĞİ GÖZ KAMAŞTIRIYOR

Suların kesilmesiyle birlikte nehrin su altında kalan güzellikleri ortaya çıktı. Nehir içerisinde bulunan ufak su birikintileri ise, amatör balıkçıları sevindirdi. Suyun kesildiği günden itibaren durumu gören amatör balıkçılar küçük su birikintilerinin içerisine girerek balık tuttu.

SU İÇERİSİNE GİRDİLER

Nehrin birçok yerinde balık tutan amatör balıkçılar bu uğraşlarını uzun süre devam ettirdi. Kimileri su birikintilerinin kenarında oltalarını suyun içerisine atarak beklemeye koyuldu. Kimileri ise, işi biraz daha abartarak suyun içerisine kadar girerek yosunluk alanlara oltalarını attı.

İLGİNÇ GÖRÜNTÜLER

İlginç görüntülerin oluştuğu Seyhan Nehri içerisinde balık tutan amatör balıkçılar sevinçlerini arkadaşlarıyla paylaştı. Balık tutamayanlar ise kısmetlerinin oltaya takılmasını beklemeye devam etti. Günler boyunca benzer manzaraların yaşandığı nehir içerisinde amatör balıkçılar balık tutmaya çalışmaya devam ediyor.

BALIKÇIL KUŞLAR

Öte yandan suların kesilmesi ile nehrin içerisinde balıkçılık kuşlarında yer aldığı görüldü. Kuşlar küçük su birikintilerinin içerisinde yer alan balıkları yakalayarak karınlarını doyurduk. Leyleklerinde aralarında bulunduğu balıkçıl kuşların balık avlama mücadeleleri uzun bir süre devam etti.

CEPTELEFONLARI İLE GÖRÜNTÜLENİYOR

Nehrin sularının kesildiğini gören vatandaşlar ise, kuşların adeta balık tutma yarışmasına dönen görüntüyü ilgiyle izledi. Leylekler ve balıkçıl kuşların balık tutmalarını ölümsüzleştirmek isteyenler cep telefonlarına sarılarak anı görüntüledi.

HER HALİYLE İLGİ ÇEKİCİ

Vatandaşlar, Seyhan Nehri’nin her haliyle ilgi çekici olduğunu ve görsel güzelliğinin başka hiçbir yer de olmadığını savundu. Seyhan Nehri’ne yapılacak ciddi  çalışmalarla, alanın turizm cenneti halini alabileceğini kaydeden vatandaşlar şunları söyledi;

ÜZERİNDE TARİHİ TAŞ KÖPRÜ BULUNUYOR

“Üzerinde dünyanın en eski kullanılabilir Tarihi Taş Köprüsü olan bir nehir Seyhan nehri. Kentin tam ortasından geçerek bereketli toprakların sulanmasını sağlıyor. Oluşturduğu görsel güzelliği anlatmaya gerek yok zaten. Nehrin Susuz hali bir bile mükemmel görüyorsunuz.

YÖNETİCİLERE SESLENDİLER

Kentin yöneticileri artık ellerini vicdanlarına katıp bu eşsiz güzelliği olan Seyhan Nehri’ni kent açısından değerlendirmeliler. Turizm cenneti olma potansiyeli bulunan bir Nehri kaderine terk edilmiş halde bırakmak vicdansızlıktan başka bir şey değildir”

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER