banner6

AOSB’de tüketim verileri arttı

Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’nde (AOSB), üretimin en önemli göstergelerinden olan elektrik, doğal gaz ve su tüketimlerinde 2019 yılının ilk 9 ayında, geçen yılın aynı dönemine göre artış oldu.

AOSB’de tüketim verileri arttı

ADANA (İLKHABER)- Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’nde (AOSB), üretimin en önemli göstergelerinden olan elektrik, doğal gaz ve su tüketimlerinde 2019 yılının ilk 9 ayında, geçen yılın aynı dönemine göre artış oldu.

Coğrafi konumu, yatırımcılarına sunduğu avantajları, sahip olduğu alt ve üst yapı olanaklarıyla “Türk Sanayisinin Güneydeki Üssü” konumunda bulunan AOSB bölge ve ülke ekonomisine katkı sunuyor.

BACALAR TÜTÜYOR, ÜLKE EKONOMİSİ KAZANIYOR

Sanayicisine sunduğu imkanların yanı sıra OSB’ler içinde en ucuz elektrik, su ve doğal gaz fiyatlarıyla cazibesini koruyan Adana OSB’de, bu yılın ilk 9 aylık dönemi ile geçen yılın aynı dönemi kıyaslandığında istikrarlı bir üretim artışı dikkati çekiyor. Buna göre, 2018’in ilk 9 ayında 1.032.827.710 kwh olan elektrik tüketimi bu yılın aynı döneminde yüzde 5,1 artışla 1.085.026.686 kwh, 119.071.737 sm³ olan doğal gaz tüketimi yüzde 6,36 artışla 126.639.516 sm³ oldu. Devreye giren kullanma suyu 2. artırma tesisiyle 25-30 yıl boyunca su sıkıntısı yaşamayacak olan AOSB’de yine geçen yılın ilk 9 ayında 15.681.397 m³ olan su tüketimi bu yılın aynı döneminde yüzde 7,6 artışla 16.865.919 m³ olarak gerçekleşti.

TÜRK SANAYİSİNİN İTİCİ GÜCÜ AOSB'DE PARSELLER HIZLA TÜKENİYOR

2019 yılının başında 36 adet tahsise uygun parseli bulunan AOSB’de yaşanan hızlı parsel tahsisleri yükselen tüketim rakamlarını da destekleyerek yatırımın hızla arttığının büyük bir göstergesi oldu.

Yatırımcılara cazip fırsatlar sunan Türk Sanayi’nin Güney’deki Üssü AOSB’de, bu yıl 34 adet yatırım parselinin satışı gerçekleşti. Bölgede hali hazırda yatırımcıya tahsise hazır sadece 2 adet sanayi parseli bulunuyor.

AOSB Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Sütcü, ülke geleceği için üreten ve istihdam yaratan OSB’lerin kalkınmanın öncüsü olduğunu belirterek, sayıları 300’ü geçen OSB’ler içinde ilk 5’te yer alan Adana OSB’nin de ülkesini seven sanayicileriyle istikrarlı büyümesini sürdürdüğünü kaydetti.

Başkan Sütcü, tüketim verilerinin ve artan parsel tahsislerinin sanayicilerin her koşulda ülke ekonomisi için çalıştığını kanıtladığını belirterek, “Bizler de tamamı sanayicilerden oluşan yönetim kurulu olarak; sanayicilerimize sorunsuz bir altyapı ile kesintisiz hizmet sunup, sadece üretime odaklanmaları için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz” dedi.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER