banner6

ASKİ'nin araç filosu güçlendi

Aldırmaz, yeni alınan 6 su tankeri ile yol çizgi makinesini inceledi

ASKİ'nin araç filosu güçlendi
ASKİ'nin araç filosu güçlendi

 

 

ADANA (İHA) - Adana Büyükşehir Belediyesi ASKİ Genel Müdürlüğü'nce alınan yeni hizmet araçlarını inceleyen Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, "Hedefimiz daha seri hizmet üretmektir" dedi. 

ASKİ Genel Müdürü Abdülkadir Küreksiz, İçme Suyu Daire Başkanı Teoman Yılmaz ve Makine İkmal Şube Müdürü Derviş Sevgi'den araç filosuna dahil edilen yeni hizmet araçlarıyla ilgili bilgi alan Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, ASKİ'nin her geçen gün daha da güçlendiğini söyledi.

4 adet 18 tonluk su tankeri, 2 adet 14 tonluk su tankeri ile 1 adet soğuk yol çizgi makinesini Başkan Vekili Aldırmaz'a tanıtan ASKİ yetkilileri, "Su kesintileri olduğunda, yerleşim birimlerinin su ihtiyacını karşılamak ve kanal temizleme araçlarına anında su takviyesi yapmak üzere alınan yeni araçlarımızla araç filomuz daha da büyüdü" dediler.

Soğuk yol çizgi makinesi alınmasıyla Büyükşehir Belediyesi tarihinde bir ilkin yaşandığına dikkat çeken ASKİ yetkilileri, "Belediyemiz bünyesinde makine olmadığı için daha önce yol çizgilerini Karayolları ekipleri çekiyordu. Bu da bazı aksamalara neden oluyor, seri hizmet üretilemiyordu. Alınan soğuk yol çizgi makinesi ile bundan böyle şehir içindeki çizgileri belediyemiz ekipleri yapacak" şeklinde konuştular.

Yeni araç filosu ile daha da güçlenen ASKİ'nin bundan böyle daha seri hizmet üreteceğini vurgulayan Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, "Özellikle soğuk yol çizgi makinesi belediyemizde bir ilktir. Kavşakları ve bulvarların çizimini bundan böyle bizim ekiplerimiz yapacak. Yeni araçlarla filoyu büyüten ASKİ yetkililerini kutluyorum" dedi.

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 1970, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42