banner6

Barışık, terörü lanetledi

TESK Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana ESOB Başkanı Kazım Barışık, Hatay'ın Dörtyol ilçesi Amanos Dağları kırsalındaki operasyonda, askerlerimize yönelik terör saldırısında 3 subayın şehit edilmesini lanetle kınadı.

Barışık, terörü lanetledi
Barışık, terörü lanetledi

ADANA(İLKHABER) – TESK Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana ESOB Başkanı Kazım Barışık, Hatay’ın Dörtyol ilçesi Amanos Dağları kırsalındaki operasyonda, askerlerimize yönelik terör saldırısında 3 subayın şehit edilmesini lanetle kınadı.

Birlik Başkanı Barışık,  Dörtyol ilçesi Kuzuculu beldesi yakınlarında yapılan roketatarlı terör saldırısında, Jandarma Binbaşı Erhan Dikmen, Jandarma Üsteğmen Aytaç Kaya ve Jandarma Teğmen Ahmet Tarım’ın şehit edilmesinden ve 2 askerimizin de yaralanmasından tüm esnaf ve sanatkârlar adına da derin üzüntü duyduklarını bildirdi.

Hatay İl Jandarma Komutanlığı tarafından Amanos Dağları Kırsalı’nda icra edilen planlı operasyon faaliyetleri sırasında, saat 07.45 sularında bölücü terör örgütü mensuplarının açtığı ilk ateş sırasında 3 askerin şehit olduğu haberinin Türk Milleti’nin yüreğini dağladığını ifade eden Barışık,  şöyle dedi:

’Ülkemizin huzur ve barışını, milletimizin kardeşlik ve dostluk ortamını bozmaya yönelik hain saldırıyı nefretle kınıyorum.  İnsanlarımızın canına kast eden terör eylemleriyle hiçbir yere varılamaz.  Türk ulusunun birlik ve beraberliğini Allah’ın da izniyle hiçbir güç yıkamaz, yok edemez. Bu vesileyle, tüm esnaf ve sanatkârlarımız adına şehitlerimize Allah’tan rahmet, Türk Silahlı Kuvvetlerimize ve şehitlerimizin ailelerine ve yakınlarına başsağğı ve sabırlar diliyorum. Yaralı askerlerimize da acil şifalar temenni ediyorum.’’

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 1970, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER