banner6

Başbakan'dan Gülpınar Ailesine taziye ziyareti

Ak Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Şanlıurfa'nın Siverek ilçesine gelerek Kasım Gülpınar'a başsağlığı dileğini bildirdi.

Başbakan'dan Gülpınar Ailesine taziye ziyareti
Başbakan’dan Gülpınar Ailesine taziye ziyareti

 

Sedat ATİLLA

ŞANLIURFA(İLKHABER) - Ak Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep  Tayyip Erdoğan, Şanlıurfa’nın Siverek ilçesine gelerek Kasım Gülpınar’a başsağlığı dileğini bildirdi. Partisinin İl Başkanlığı kongresine katılmak için Şanlıurfa’ya gelen Başbakan Erdoğan, bir süre önce vefat eden Devlet Eski Bakanı Eyyüp Cenap Gülpınar’ın taziye çadırına beraberinde Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve Vali Celalettin Güvenç ile birlikte gelerek, oğlu Kasım Gülpınar’a Allah’tan sabır diledi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, taziyede herkesi duygulandıran bir konuşma da yaptı. Başbakan Erdoğan ‘Geldik gidiyoruz, ölüme her gün biraz daha mezara yakınız. 2 metre uzunluğunda 1,5 metre uzunluğunda mezara bizleri yerleştirecekler. Yerleştirdikten sonra hoca efendi musalla taşında ‘Cumhurbaşkanı, Başbakan, Milletvekili, Trilyarder niyetine demeyecek, er kişi niyetine diyecek.'dedi. Başbakan Erdoğan, ölüme inanarak ölümü karşılayanlardan olduklarını belirterek ‘Ölüme her an hazırlıklı olmalıyız. Üzerimize düşen görevler var, bu görevleri takdir edersiniz ki en güzel şekliyle yerine getirmemiz gerekli'olduğunu vurguladı. Erdoğan taziye çadırındaki konuşmasında şu sözlere yer verdi:

“Kullar olarak birbirimize münasebetlerimiz çok önemli. Bizleri yoktan var eden, Rabbimize karşı olan görevlerimizi yerine getirmekte şüphesiz öncelikli görevimiz. Bu görevi yerine getirirken de biz rabbimize karşı kulluk görevimizi hiçbir şeyle değiştirmemiz gerekir. Bizim sadece rabbimize kulluk görevimiz var. Rabbimiz zaten bizden başka bir şey istemiyor. İnanıyorum ki siz değerli kardeşlerimiz bu görevin idraki içerisindesiniz. Bu idrakın içerisinde birbirinizi para, pul, makam, şöhret için değil, Allah için sevdiğinize inanıyorum. Geldik gidiyoruz, her gün bir an daha mezara daha yakınız. 2 metre uzunluğunda, 1,5 metre uzunluğunda mezara bizleri yerleştirecekler. Yerleştirdikten sonra hoca efendi Cumhurbaşkanı, Başbakan, Milletvekili, Trilyarder niyetine demeyecek. ‘Er kişi'niyetine diyecek. Oraya bizi bırakacaklar ve bütün yakınlarımız herkes çekip gidecek. Öyleyse bu Dünya’daki kavga ne ? işte bunu idrak etmek çok önemli. Birbirimizi Allah için seveceğiz, bu kubbede hoş bir sada bırakacağız. Arkamızdan Allah Tayyip’ten razı olsun, önümüzden engelleri kaldırdılar, hizmet yaptılar deseler yeter. Biz bu millete efendi olmaya gelmedik, biz bu millete hizmetkar olmaya geldik. Eğer sizin hizmetinizde bulunabiliyor da bir şeyler kazandırabiliyorsak bizlere ne mutlu.

Sevgililer sevgilisi Peygamberimiz Hz. Muhammed için, Cenap Bey için, burada bulunup amin diyen kardeşlerimin geçmişleri için El Fatiha.”

Başbakan Erdoğan’ın Siverek’e gelişi öncesinde yoğun güvenlik önemleri dikkat çekti. 11.00’da Siverek’e gelmesi gereken Başbakan Erdoğan 3 saat gecikmeli geldi. Başbakan Erdoğan’ın geldiği taziye çadırının etrafındaki binalarda kesin nişancılar görev aldı. Başbakan Erdoğan’ı taziye çadırında 3 bine yakın Kasım Gülpınar’ın seveni karşıladı.

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 1970, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER