banner6

Başbakanın kaldığı otelde 'Balyoz' araması

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kahramanmaraş'taki programlarının ardından önceki akşam saatlerinde geldiği Adana'da, eşi Emine Erdoğan ve kızı Sümeyya Erdoğan ile birlikte Hiltonsa otelinde dinlenirken, otel etrafındaki geniş güvenlik önlemleri dikkat çekti.

Başbakanın kaldığı otelde 'Balyoz' araması
Başbakanın kaldığı otelde 'Balyoz' araması

 

 

  ADANA (İHA) - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kahramanmaraş'taki programlarının ardından önceki akşam saatlerinde geldiği Adana'da, eşi Emine Erdoğan ve kızı Sümeyya Erdoğan ile birlikte Hiltonsa otelinde dinlenirken, otel etrafındaki geniş güvenlik önlemleri dikkat çekti.  

    Sağlık Bakanı Recep Akdağ ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin de Başbakan Erdoğan'a eşlik etmek üzere aynı otelde kaldı.

  Bu arada, Başbakan Erdoğan'ın kaldığı HiltonSa Oteli önünde geniş güvenlik önlemleri alındı. Özel korumalarının yanı sıra özel harekat polisleri de otelin önünde ve çevresinde nöbet tuttu.   

  Öte yandan, Başbakanlık koruma ekibi kadrosunda yer alan Balyoz isimli Belçika kurdu bomba uzmanı köpek, otelin bahçesinde bulunan Başbakanı kongre salonuna götürecek otobüs ve kızı Sümeyya Erdoğan'ın bineceği otomobilin bulunduğu araçları tek tek aradı. Koruma polislerinin otobüsün motor kısmına deneme amaçlı yerleştirdiği kontex patlayıcıyı da bomba uzmanı köpek, kısa sürede  buldu. Köpek, koruma polisinin talimatlarını da harfiyen yerine getirdi. Koruma polisinin "Selam ver", "Otomobili ara" gibi komutlarını tek tek uyguladı. 

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 1970, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER