banner6

​​​​​​​“Birlikte başaracağız”

 AK Parti Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Erkan Kandemir Mardin’de teşkilatlarla görüştü

​​​​​​​“Birlikte başaracağız”

 ADNAN AVUKA

 MARDİN(İLKHABER)- Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir Mardin’e geldi. Bir dizi temas ve ziyaretlerde bulunan Kandemir, önce Parti teşkilatlarını gezdi, ardından teşkilatlarla basına kapalı görüştü.

Nusaybin’de  parti görüşmelerinden sonra vatandaşlarla bir araya gelen Kandemir ile Ak Parti Mardin Milletvekili Cengiz Demirkaya, AK Parti İl Başkanı  Faruk Kılıç,  Yönetim Kurulu üyelerini vatandaşlar karşıladı. AK Parti Nusaybin İlçe Başkanlığı önünde vatandaşlarla buluşan Kandemir, burada şehit olan 12 vatandaş için dua okudu. İlçe Başkanlığı önünde toplanan vatandaşlara yönelik bir konuşma gerçekleştiren Kandemir, bu coğrafyanın çocuklarının sınırlarla bölünmeyeceğini söyledi. Kandemir, "Bilmiyorlar ki bu medeniyetin evlatları sınır koyarak birbirlerine dua etmezler. Bizim için birliğimizi, beraberliğimizi, huzurunuzu sağlayan önce Rabbimize olan inancımız, peygamberimizin ardından gitmemiz, oradan aldığımız ilhamla siyaset üretmemizdir. Öyle bakıyoruz meseleye, böyle hissediyoruz, böyle paylaşıyoruz. Bunun için renklerin, dillerin, dinlerin, ırkların bizim nezdimizde bir farkı olmaz. Oluşturduğumuz kardeşlik iklimi birliğimizi, beraberliğimiz, kardeşliğimiz, bizim medeniyetimiz bize yüklediği anlamı oluşturur. Nusaybin'de gerçekten teşkilatımızla muazzam bir heyecan yakaladık. İnşallah yüzümüzü Türkiye'ye dönerek Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde bu siyasi hareketi çoğaltarak bölgemizi, ülkemizi çok daha yaşanır, demokratik, ekmeğini büyütmüş bir ülke haline getireceğiz. Hep beraber başaracağız buna inanıyoruz" dedi.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde çok badireler atlattığını kaydeden Kandemir, çok daha güzel yarınların kendilerini beklediğini sözlerine ekledi.

Kandemir ziyaret ettiği Mardin Belediyesinde Başkan Abdulkadir Tutaşı ve belediye meclis üyeleri tarafından karşılandı. Basına kapalı olarak 1,5 saate yakın görüşmelerde bulunan Kandemir, daha sonra gecenin geç saatlerinde Ak parti Mardin il teşkilat binasına geçti. Burada görüşmelerde bulunduktan sonra parti binası çıkışında halka hitaben bir konuşma yapan Kandemir,  “Hiç kimse endişe etmesin  Suriye’nin hudutlarında huzur ve güveni sağlayacağız” dedi.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42