banner6

Bulut: Öğretmenlerin sorunu çözülmeden, eğitimin sorunları çözülemez

Öğretmenler Günü nedeniyle yazılı bir mesaj yayınlayan CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, “Eğitimin vazgeçilmez unsuru, geleceğin mimarı olan öğretmenler, bir insanın yetiştirilmesinin, bir toplumun gelişmesinin kilometre taşıdır” dedi.

Bulut: Öğretmenlerin sorunu çözülmeden,  eğitimin sorunları çözülemez

ADANA-(İLKHABER)-Öğretmenler Günü nedeniyle yazılı bir mesaj yayınlayan CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, “Eğitimin vazgeçilmez unsuru, geleceğin mimarı olan öğretmenler, bir insanın yetiştirilmesinin, bir toplumun gelişmesinin kilometre taşıdır” dedi.

460 bin işsiz öğretmenin atama beklediğini hatırlatan Milletvekili Bulut,    diplomalı işsizlerin meslekleri dışında iş yapmak zorunda kaldığını, kimisinin ise öğretmenlik hayalinden vazgeçtiğini söyledi.

Çocukları geleceğe hazırlayan, öğretmenlerin 24 Kasım’da sadece hatırlanmak değil, yumak gibi büyüyen sorunlarına çözüm bulunmasını istediğini dile getiren Bulut,

yeryüzünün en kutsal mesleğini icra eden öğretmenlerin yoksulluk, umutsuzluk içinde olduğunu savundu. Çağdaş, laik eğitim sisteminden vazgeçildiğini,  eğitim sisteminin yapboz tahtasına dönüştürüldüğünü iddia eden Bulut, özel okullara teşvik politikaları uygulanırken devlet okullarının sorunları ile baş başa bırakıldığını savundu.

Bulut açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Koşullar ne olursa olsun, geleceğimizin teminatı çocuklarımızı, Ulu Önderimiz Atatürk’ün gösterdiği aydınlık yoldan ayırmadan, Cumhuriyet çocukları olarak yetiştireceğinize olan inancımız sonsuzdur.

Başöğretmen Atatürk başta olmak üzere, ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimizi ve saygı, sevgi ve minnetle anıyor; geleceğimize yön veren değerli öğretmenlerimizin, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum.”

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42