banner6

Çelik: Barış Pınarı Harekatı’nı destekliyoruz

Mardin Daşi Aşireti Lideri İş Adamı, Siyasetçi Süleyman Çelik, TRT Kürdi’de Rıdvan Atabey’in hazırladığı programa katıldı.

Çelik: Barış Pınarı Harekatı’nı destekliyoruz

                                                                                                                ADNAN AVUKA

MARDİN (İLKHABER)- Mardin Daşi Aşireti Lideri İş Adamı, Siyasetçi Süleyman Çelik, TRT Kürdi’de Rıdvan Atabey’in hazırladığı programa katıldı.

Burada yaptığı konuşmada Barış Pınar’ı Harekatı’nı desteklediğini belirten Çelik, yıllardır Kürt halkına büyük zarar veren bölücü terör örgütleri olduğu belirtti. Yüzlerce ana, baba ve genç gelinlerin mutluluklarını terör örgütünün çaldığını anlatan Çelik, “                                        
 

“Barış pınarı harekatını destekliyoruz, harekat Kürtlere karşı değil Suriye’deki terör unsurları olan PYD, YPG, PKK’ya karşı yapılmış bir operasyondur ve bu operasyon Suriye’deki Kürt kardeşlerimizi de bu terör belasından kurtaracaktır. Terör örgütü Suriye’de halkını canından bezdirmiş Kuzeykore vari bir yapıyla herkesi zorla silah altına almış ve halka yaşamı zindan etmiştir. Bu Suriye Kürtlerinin arzuladığı bir şey değildir. Camilerde ezanı yasaklamışlar, oruç tutmayı ve kurban bayramında bayramı yasaklamışlar. Böyle bir yapı Kürtlere uygun bir yapı değildir. Kürtler dinlerine bağlı bir millettir. Bizlerde Türkiye’de yaşayan Kürtler olarak terör örgütü PKK öncülüğünde yanı başımızda bir oluşumu asla kabul etmiyoruz. Kürtlerin faydasına olan hiç bir şeyin yanında olmayacak sadece Türkiye düşmanlarının yanında saf tutacak batılı şer güçlerin taşeronluğunu yapacak ve sonra da kendilerine biz Kürt’üz diyecek. Eğer siz Kürt seniz ve Kürtler için mücadele ediyorsanız neden Kobani’deki Kamişlı’daki, Serekaniye deki ve diğer Kürtler Türkiye’ye sığındılar. PKK, PYD’nin hiç bir zaman Kürtler gibi bir dertleri olmadı ve binlerce Kürt gençlerini taşeronluk ve lejyonerlik yaptırarak ölümlerine sebep oldu. Deyrizzor ve Rakka’yı kurtarmak sana mı düştü? Ne için kimin için? Biz de diyoruz ki gittiğiniz yol yol değil. Türkiye Kürtlerin anayurdudur. Geleceğimiz Türkiye’dir. Silahı bırakıp hem Kürtlere, hem de ülkeye iyilik yapın. Allah bu ülkeye zeval vermesin. Türkiye ne kadar Kürt halkını sevdiğini, Suriye’den kaçan Kürt halkına nasıl kucak açtığını sadece Türkiye değil bunu dünya biliyor. Herkes aklını başına getirsin ve ülkemizin büyükleri ne kadar vefalı ve yardımsever olduğunu  ülkemize gelen göçlerin bir  örneğidir. Bölücü terör örgütlerin hem camiler ve hem de kiliseleri nasıl bir hala getirdiklerini Avrupa artık biliyor. ABD bile bu insanları terör örgütü olarak kabul etmiştir” dedi.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42