banner6

Çeşmelerden çorba aktı

Kozan Belediyesi'nin sebil geleneğini yaşatmak için başlattığı proje kapsamında belediye binası önünde kurulan sebil çeşmesinden bu defa çorba aktı.

Çeşmelerden çorba aktı

Çeşmelerden çorba aktı

 

  ADANA (İHA) - Kozan Belediyesi'nin sebil geleneğini yaşatmak için başlattığı proje kapsamında belediye binası önünde kurulan sebil çeşmesinden bu defa çorba aktı. 

  Yoğun ilgi gören etkinlikte, personele ve vatandaşlara ücretsiz olarak 800 bardak çorba dağıtıldı. İlk olarak İstanbul Ayasofya Müzesi'nde 2010 yılında portakal suyu dağıtarak sebil geleneğine katkıda bulunduklarını belirten Belediye Başkanı Kazım Özgan, "2010 yılında Ayasofya'da portakal suyu, daha sonra ise Anavarza ve Binboğa Bal firmalarının sponsorluğu ile de bal şerbeti ikramında bulunduk. Bugün ise Kozan'da çorba sebili dağıtıyoruz"dedi.

  Sebil geleneğini yaşatmak için uygulamayı bugüne kadar farklı mekanlarda gerçekleştirdiklerini belirten Özgan, "Şimdi ise bugün gerçekleştirdiğimiz tanıtım etkinliğinin yanı sıra asıl 2 Haziran kurtuluş etkinliklerimiz kapsamında sabah Hoşkadem Camii meydanında kurtuluş programımıza iştirak eden misafirlerimize ve vatandaşlarımıza çorba ikramında bulunacağız. Bu etkinliğimizde 'Sebil Çeşmesi' projesi kapsamında hazırlanan ikram çeşmelerinde vatandaşlarımıza çorba ikram edeceğiz. Bu etkiliğimiz farklı zamanlarda devam edecektir" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 1970, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER