banner6

Çetinkaya: Oturmaya değil hizmet etmeye geldim

Mardin’e yeni atanan il Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, halkın huzuru ve güvenliği için tüm güçleriyle çalışacaklarını söyledi. Çetinkaya, “Oturmaya değil hizmet etmeye geldim” dedi.

Çetinkaya: Oturmaya değil  hizmet etmeye geldim

Adnan AVUKA

MARDİN (İLKHABER) - Mardin’e yeni atanan il Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, halkın huzuru ve güvenliği için tüm güçleriyle çalışacaklarını söyledi.

Emniyet Müdürleri kararnamesiyle Muğla’da görev yaparken Mardin İl Emniyet Müdürlüğü’ne atanan 1. Sınıf Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, Mardin’e hizmet için geldiğini söyledi. Gazetemiz muhabiri Adnan Avuka, Çetinkaya’yı makamında ziyaret ederek ‘Hayırlı Olsun’ temennisinde bulundu. Mardin Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, Avuka’nın ziyarettin dolayı memnuniyet duyduğunu söyledi.

Halkın sorunlarının ve güvenliğinin polis teşkilatı için çok önemli olduğunu belirten Hakan Çetinkaya, “Vatandaşın huzuru ve güveni bizim için çok önemlidir. Özellikle okullarda okuyan çocuklarımızın iyi bir eğitim ve güven içinde okumalarını arzuluyoruz. Velilerinde bu konuda kendilerine büyük görev düşüyor. Bir  öğrenci velisi kendi çocuğunun cebine para koyup “Git oğlum oku” demekle babalık görevini yerine getirmek değildir. Veliler çocuklarının geleceği için mutlaka okul idaresi ile sık sık iletişim halinde olması gerekir. Anne, baba kendi evladının istikbalini garantiye alabilmek için mutlaka  okuldaki hayatının nasıl ve ne şekilde geçtiğini bilmesi gerekir. Ders durumlarını yakından takip etmeleri gerekir. Çocuklarının arkadaşlarının kimler olduğunu bilmelidir” dedi.

Polis teşkilatının halkın huzuru için 7/24 esasına göre çalıştığını ifade eden Çetinkaya, vatandaşların güvenlik sorunu olduğu taktir de hemen polise başvurmaları gerektiğini söyledi. Çetinkaya, “Terör bitme noktasına geldi. Güvenlik güçlerimiz gerekli tedbirleri alıyor ve halkımızın güvenliği için çalışıyor. Dillerin ve dinlerin şehri Mardin’de görev yapacağımı öğrenince çok sevindim. Mardin’de halkımızla birlikte büyük işlere imza atarak Mardin’in daha da huzur kenti olmasını sağlayacağız” diye konuştu.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42