banner6

Çiçekçiler, çiçek dağıttı Kutlu Doğum'u kutladı

Adana ESOB'a bağlı, Adana Çiçekçiler Esnaf Odası, Kutlu Doğum Haftası nedeniyle Vali Hüseyin Avni Coş ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz'ın da aralarında bulunduğu yaklaşık 10 bin kişiye binlerce dal çiçek dağıttı.

Çiçekçiler, çiçek dağıttı  Kutlu Doğum'u kutladı
Çiçekçiler, çiçek dağıttı

Kutlu Doğum’u kutladı

ADANA(İLKHABER) – Adana ESOB’a bağlı, Adana Çiçekçiler Esnaf Odası, Kutlu Doğum Haftası nedeniyle Vali Hüseyin Avni Coş ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz’ın da aralarında bulunduğu yaklaşık 10 bin kişiye binlerce dal çiçek dağıttı.

Sabancı Merkez Camii’nde, namaz çıkışı yapılan çiçek dağıtım törenine Adana Çiçekçiler Esnaf Odası Başkanı Süleyman Oğuz ile yönetim kurulu üyeleri ve çiçekçi esnafı katılırken, Birlik Başkanı Kazım Barışık da, şehir dışında bulunması nedeniyle törene katılamadı. Başkan Barışık, Oğuz ve üyelerine başarı dilerken, hayırlarının kabul olması dileğinde bulundu.

Başkan Oğuz, cami kapısında kurdukları tezgahta bulunan çiçekleri, bölgede yapılan üst geçit inşaatını incelemek üzere gelen Adana Valisi Hüseyin Avni Coş ile Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, İl Kültür ve Turizm Müdürü Osman Arık, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul Yetimleri Derneği Adana Şubesi Başkanı Mehmet Ersin Gülaçar ve camiye namaza ve geziye gelen vatandaşlara dağıtarak hayır duası aldılar.

Oda Başkanı Oğuz, “Çiçekçiler Esnaf Odası olarak her yıl Kutlu Doğum Haftası’nda geleneksel olarak çiçek dağıtıyoruz. Bugünde bütün esnaf ve vatandaşlarımıza Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle gül takdimi yapıyoruz. Barışın, sevginin, kardeşliğin, merhametin, şefkatin, sevginin sembolü olsun diye insanlarla kucaklaşıyoruz. Bu yıl da Merkez Sabancı Camii’nde 10 binin üzerinde dal çiçek dağıttık. Bunlar arasında gül başta olmak üzere çok sayıda Şebboy, Karanfil, Cerbela ve Kırzanten gibi çeşitli türde çiçekler vardı. Vatandaşlarımızdan teşekkürler, hayır duaları aldık. Biz de kendilerine teşekkür ettik. Bu arada, etkinliğimize Valimiz Sayın Hüseyin Avni Coş ile Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zihni Aldırmaz ile bürokrat arkadaşlarımızın da dâhil olması esnafımızı çok mutlu etti.  Birlik Başkanımız Sayın Kazım Barışık ise etkinliğe son dakikada çıkan bir şehir dışı programı nedeniyle katılamadı. Başarı dileyerek, hayrımızın kabul olmasını temenni ederek bizleri mutlu etti. Biz de kendilerine teşekkür ediyoruz.”dedi.

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 1970, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42