banner6

Çiftçilerden Yağcı'ya ziyaret

Adana Çiftçiler Birliği yöneticileri, AK Parti Adana İl Başkanı Ziyaettin Yağcı'yı ziyaret etti.

Çiftçilerden Yağcı'ya ziyaret
Çiftçilerden Yağcı'ya ziyaret

 

  ADANA (İHA) - Adana Çiftçiler Birliği yöneticileri, AK Parti Adana İl Başkanı Ziyaettin Yağcı'yı ziyaret etti. 

  Adana Çiftçiler Birliği Başkanı Behçet Homurlu ve yönetim kurulu üyelerini makamında ağırlayan Yağcı, ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Adana Çiftçiler Birliği Başkanlığı'na yeniden seçilmesinden dolayı Behçet Homurlu ve ekibini kutladı. Çiftçiler Birliği'nin çalışmalarını her zaman takip ettiğini ve takdirle karşıladığını söyleyen Yağcı, AK Parti Hükümeti olarak tarımı dolayısıyla da çiftçiyi kalkındırmadan Türkiye'nin kalkınamayacağına inandıklarını belirtti.

  Adana'da sürekli kara bir söylem olduğunu, 'Adana'ya ne yapıldı ki' dendiğini ifade eden Yağcı, "Görmek istemeyen göz görmüyor işte" dedi.

  Yağcı, AK Parti'nin iktidara geldiği 2002 seçimlerinden günümüze kadar, tarım ve hayvancılık olmak üzere toplam kırk kalemde çiftçilere destek primi dağıttıklarını söyledi. Türkiye'de 2002 yılında çiftçilere toplamda 451 bin TL destek primi ödenirken, AK Parti hükümetlerinin 2002 yılından bu yana çiftçilere toplam 41 milyon 700 bin TL destekleme primi dağıttığını kaydeden Yağcı, çiftçilere, tarıma ve hayvancılığa yönelik çalışmaların bundan sonra daha da artarak devam edeceğini sözlerine ekledi.

  Adana Çiftçiler Birliği'nin, 81 yıl önce, 1 Ekim 1930 tarihinde dernekler yasasına göre kurulmuş Türkiye'nin ilk çiftçi örgütü olduğunu söyleyen Behçet Homurlu ise, Birliğin kurulduğu günden bugüne kadar tarım sektörünün sesi olmayı hedeflediğini, Adana'ya ve Adanalı çiftçilere çeşitli kazanımlar sağladıklarını anlattı. Homurlu, "Bir menfaat grubu değil, sivil toplum örgütü olmak Birliğimizin temel ilkesidir. Bununla birlikte hükümetimizin izlediği politikaların doğruluğu ve yanlışlığını da takip ediyoruz. Hükümetimizin çiftçilere sağladığı kredi kolaylıkları, uzun vadeli ve faizsiz krediler ile tarım ve hayvancılığa verdiği destekleri ink‚r etmemiz mümkün değil. Sayın İl Başkanımız Ziyaettin Yağcı da her zaman sevdiğimiz ve değer verdiğimiz bir insan olması hasebiyle yeniden görevde olması Adana için bir kazanımdır. Birlik olarak her zaman kendisine yardımcı ve destek olmaya hazırız" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 1970, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER