banner6

ÇKHD’den kardeş kampanyası

Adana Çocuk ve Kadın Hakları Derneği gönüllüleri  öğle yemeğinde bir araya gelerek, Kardeşim de Okusun, Oynasın, Giysin Kampanyasına katkıda bulundular.

ÇKHD’den kardeş kampanyası

ADANA(İLKHABER)- Adana Çocuk ve Kadın Hakları Derneği gönüllüleri  öğle yemeğinde bir araya gelerek, Kardeşim de Okusun, Oynasın, Giysin Kampanyasına katkıda bulundular.

Toplantıda açılış konuşmasını yapan Dernek Başkanı Çiğdem Akça ; " 2013 yılında kurduğumuz derneğimiz hak temelli çalışan bir savunuculuk derneğidir. Özellikle çocuk ihmal ve istismarı ile kadına yönelen ve aile içi şiddetle mücadele etmektedir. Bu kapsamda, 2017 yılında kurduğu Aile (Çocuk ve Kadın) Danışma Merkezinde davalara müdahil olmakta, sosyal, hukuki ve psikolojik destek sağlamaktadır. Mağdurla birlikte yürür ve yol gösterir. Aynı zamanda açtığı kampanyalarla, mağdur çocuklara ve ailelerine destek olmaya çalışmaktadır.

HEP BİRLİKTE DAHA ÇOK ÇOCUK VE AİLEYE DOKUNALIM

2014 yılından bu güne yürüttüğü Kardeşim kampanyası kapsamında yüzlerce çocuğa dokundu. Test, okuma ve hikaye kitapları, çocuk klasikleri, her türlü giysi, bot, mont ve her türlü oyuncak desteğinde bulundu. Yerel yönetimler ve Kamu kurumlarıyla işbirliği halinde çalışmaktayız. Siz gönül dostlarımızın desteğiyle bunları başara biliyoruz. Bizi desteklemeye devam edin, hep birlikte daha çok çocuk ve aileye ulaşarak çalışmaya devam edelim. Aynı zamanda toplumsal farkındalığı arttırmak amacıyla seminer ve sohbet toplantıları ile interaktif atölye çalışmaları düzenliyoruz.

Bu kapsamda bize hukuki destek başta olmak üzere, hiçbir türlü desteğini esirgemeyen Avukat Sibel Gerger Üstüner'e, kampanyamız için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan Nezihe Özer Kurluk ve Suna Akkapulu ya çok teşekkür ederiz.

Ayrıca yemeğimize katılarak bizi çok mutlu eden tüm gönül dostlarımıza çok teşekkür ediyoruz" dedi.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER