banner6

Demirdağ kentin sorunlarını anlattı

Adana Büyükşehir Belediye Meclisi MHP Grup Başkan Vekili Cemal Demirdağ, yapılan hizmetler için Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’a teşekkür etti, yapılması gerekenlerinde bir an evvel yapılması gerektiğini söyledi.

Demirdağ kentin sorunlarını anlattı

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER)-Adana Büyükşehir Belediye Meclisi MHP Grup Başkan Vekili Cemal Demirdağ, yapılan hizmetler için Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’a teşekkür etti, yapılması gerekenlerinde bir an evvel yapılması gerektiğini söyledi.

Adana Büyükşehir Belediye Meclisi MHP Grup Başkan Vekili Cemal Demirdağ, kentte çözüme kavuşturulması gereken konuları tek tek anlattı. Seçimlerin ardından iki yıl geçtiğini ancak kenti değiştirecek bir projenin hayata geçirilmediğini söyleyen Demirdağ, yapılan hizmetler için teşekkür ederek, yapılması gerekenlerinde bir an evvel yapılması gerektiğini vurguladı.

SEÇMENİN SORULARINI DİLE GETİRDİ

Adanalı seçmenin sorularını dile getiren Demirdağ, “Seçmen bize soruyor, bu şehrin trafik sorunu nasıl çözülecek diye. Vatandaş bize soruyor, şehrimiz ne zaman güzelleşecek, ne zaman yaşanabilir şehirler arasında olacak diye.  Adanalı soruyor, otogar ne zaman daha modern olacak diye. Adanalı soruyor, şehrimize girişler ve çıkışlar ne zaman daha güzel olacak diye. Vatandaş soruyor sebze halleri ne olacak diye. Bu ekmek büfeleri ne zaman daha modern daha güzel olacak diye. Mobilyacılar sitesi esnafı soruyor, bu yan yollar ne zaman yapılacak diye. Bu sıralamalar çok fazla aslında” dedi.

 

 TEŞEKKÜR ETTİ

Faaliyet raporu kitapçığı hakkında bilgiler veren Demirdağ, “2019 ve  2020 yılı faaliyet raporunu birazını inceleme fırsatını buldum. Çünkü zaman kısaydı. Baktığımızda kitapçığın rengi değişmiş. Sayfası bile aynı 350. Son 3 sayfada tasarruf yapmışlar fotoğraflar eksik. Arkadaşlar kusura bakmasın ama kopyala yapıştırma olmuş. Birazda rakamlarda oynama. Ama şu güzel olmuş, Atatürk’ümüzün sözü, ilçelerimizin tarihi ve doğal güzelliklerini çok iyi anlatmışlar. Turizme kesinlikle katkısı olur. Demek istediğim şudur, 2020 yılında elbette yapılan hizmetler var, bunlar için teşekkür ediyoruz. Girne Köprüsü çok şükür bitti. Kıbrıs Caddesi için ayrıca teşekkür ederim.” diye konuştu.

HİZMET BEKLEYEN MAHALLELER

Hizmet bekleyen mahallelerdeki alanlar konusunda da görüşlerini paylaşan Demirdağ, “Sinan Paşa, Yavuzlar, Şakirpaşa, Yeşilevler, Narlıca, Denizli ve bazı mahalleler ve de diğer ilçelerimizde hizmet beklemektedir.  Ayrıca, Türkmenbaşı otoban giriş ve çıkışları,Şanbayat otoban giriş çıkışı  ve de Kabasakal Mezarlığı ile TOKİ arasındaki yolun çok acil ama çok acil bitmesi gerekiyor.”ifadelerini kullandı.

“BU YAZ SU SORUNU OLACAK MI?”

Köylerde yaşayan vatandaşların, “Bu yaz su sorunu olacak mı?” yönünde endişelerinin olduğunu belirten Demirdağ,  “Yaz geliyor, köylü vatandaş endişeli, su sorunu olacak mı diye?

Yayla zamanı yaylacılar endişeli, yollarımız tamam mı diye? Sulama kanaletlerinin temizlenmesi gerekmektedir.” şeklinde konuştu.

YOL ORTASINDAKİ DİREK KALDIRILMALI

 Denizli Mahallesi’nde yol ortasında kalan bir elektrik direğinin olduğunu işaret eden Demirdağ, “Denizli Mahallesi eski sağlık ocağı civarında yol tekten, double yola dönüyor. Tam yol başlangıcında bir adet elektrik direği var. Bu direk kaldırılırsa gidiş gelişleri biraz rahatlayacak. Rica ediyorum bu elektrik direğini kaldıralım.  Ayrıca Türkmenbaşı, Belediyeevleri Kavşağı’nda küçük bir düzenleme yapılırsa trafik orada rahatlar. Yani sağa dönüş yapılabilir.” dedi.

İŞÇİLER KONUSU

İlim Yolu Bulvarı’nın hala bitirilmediğini işaret eden Demirdağ sözlerini şöyle tamamladı;

“Ayrıca Yüreğir’deki İlim Yolunu bitirelim.. Gerçekten hem sürücüler hem de vatandaşlar mağdur. Karaisalı’yı  Aladağ’a bağlayan Etekli Köyü Yolu var. Yoğun bir yol. Çok mağdur bir köy. Yayla mevsimi  başlamadan çok acil olarak ASKİ’nin yapması gereken çalışma var, bitirip yol müdürlüğünün ondan sonra başlaması gerekir.  Ayrıca Kocaveliler -Altınova arası 3 km, Bucak Köyü -Kelebek arası çok acil yapılması gerekiyor. 3 yıldır bekliyor. Bir diğer konuda. Çalışan arkadaşlarla ilgili. Artık buna bir son verin.Nedir bu sürgünler. Nedir bu yer değişiklikleri. Allah aşkına bırakın işçilerle uğraşmayı. Bu çalışanlardan istediğiniz nedir? Maaşlarını zamanında, varsa birikmiş alacaklarını ödeyelim”

 

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42