banner6

Deprem kardeşliği

Şanlıurfa Valisi Güvenç, Van'dan gelip kente yerleştirilen depremzedelere düzenlenen veda yemeğinde, destek olan herkese teşekkür etti

Deprem kardeşliği

Deprem kardeşliği

 

Sedat ATİLLA

ŞANLIURFA(İLKHABER) - Van’da meydana gelen deprem dolayısıyla Şanlıurfa’da ağırlanan depremzedelere yönelik Kimse Yok mu Derneği tarafından veda yemeği ve depremzedelere katkıda bulunan hayırseverlere de ödül töreni düzenlendi.

 

Özel Çağlayan Ömer Türkmen İlköğretim Okulu’nda düzenlenen veda yemeği ve ödül törenine Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, Vali Yardımcısı Soner Zeybek Belediye Başkan Yardımcısı Habip Arslan, Karaköprü Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri hayırsever vatandaşlar ve Vanlı depremzedeler katıldı.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın birlikte söylenmesinden sonra törende ilk olarak depremle ilgili slayt gösterisi sunuldu.

 

Törende bir konuşma yapan Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, depremzedelere kucak açan Kimse Yok Mu Derneği ve Şanlıurfa halkına teşekkür ederek, “Bu felaket bize bütün Türkiye olarak kardeşliğin ne olduğunu gösterdi. Etle tırnak gibi beraber olduğumuzu gösterdi. Çok büyük acılar yaşadık beraber ama millet olarak bu yaraları sarması bildik. Güle güle gidin bu düşüncelerle yolunuz açık olsun diliyorum. Bütün hayırseverlere teşekkür ediyorum ve Kimse Yok Mu Derneği’ni de tebrik ediyorum.” dedi.

 

Öte yandan depremzedeler adına konuşan Yusuf Aslan ise, gönüllüler tarafından kendilerine tahsis edilen evlerde 7 ay boyunca ağırlandıklarını belirterek, “Böyle bir gece bize veda gecesi gibi oldu. Gözümüz arkada kalmadan ailemizi buraya teslim ederek biz Van’da çalışmaya devam ettik. Bize emeği geçen Kimse Yok Mu Gönüllülerine ve Sayın Valimize çok teşekkür ediyorum. İlk günden bu yana sürekli yanımızdaydılar. Sayın Valimiz Van’a ilk gelen kurtarma ekibinde olmuştur. Kimse Yok mu Derneği de ikinci gününde Erciş’te oldular. Herkese teşekkür ediyoruz.” dedi.

 

Gecenin sonunda Vanlı depremzedelere geldiği günden bu yana maddi manevi desteğini esirgemeyen Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç ve diğer hayırseverlere plaketleri verildi.

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 1970, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42