banner6

Doğru Tercih, Doğru lise Projesine Büyük İlgi

Mardin Artuklu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Doğru Lise, Doğru Tercih Projesi;  okullar, öğrenci ve velilerin katılımı ile tanıtıldı.

Doğru Tercih, Doğru lise Projesine Büyük İlgi

ADNAN AVUKA

MARDİN(İLKHABER)-Mardin Artuklu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Doğru Lise, Doğru Tercih Projesi;  okullar, öğrenci ve velilerin katılımı ile tanıtıldı. Öğrencilerin yaptıkları ilginç buluşları gören Mardin İl Milli Eğitim Müdürü Memet Polat ve Artuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Duyan  gördükleri karşısında şaşırdılar.

Mardin Artuklu ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Doğru Lise, Doğru Tercih Projesi kapsamında, Liseleri, ortaokul öğrencilerine ve velilere liseleri tanıttı. Artuklu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü avlusunda stant kuran liseler, eğitim sistemlerini ve faaliyetlerini sergileyerek tanıtımlarını ziyaretçi öğrenci ve velilere anlattı.

İl Milli Eğitim Müdürü Memet Polat ve İlçe Milli Eğitim Müdürü M. Emin Duyan, stantları gezdi, okul yöneticilerden bilgi aldı. Milli Eğitim Müdürü Memet Polat, kayıt öncesi öğrencilerin, eğitimlerini sürdürecekleri lise hakkında bilgi edinmeleri ve merak ettikleri konuları birebir yöneticilerle görüşmeleri için kurulan tanıtım stantlarının önemli olduğunu söyledi.

İlçe Milli Eğitim Müdür M. Emin Duyan ise,  “Liselerimizin eğitim kadrolarını, liselere kayıt yaptıracak öğrencilerle buluşturduk. Öğrencilerimiz merak ettikleri konuları sorup öğrenecek, hangi okulda nasıl bir eğitim verildiği konusunda bilgilenecek. Projenin öğrencilerimizin doğru karar vermelerine ışık tutacağına inanıyorum” dedi.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42