banner6

Dualar kabul oldu

Günlerdir yağmayan yağmur gece itibariyle sağınak halde yağmaya başladı. Yağan yağmur çitçiyi, esnafı kısaca tüm Adanalıyı sevince boğdu. Uzun zamandır yağmayan yağmurlar nedeni ile çiftçiler yağmur duasına çıkmıştı.

Dualar kabul oldu

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER) - Adana’da gece geç saatlerde sağınak halde yağamaya başlayan yağmur etkisini göstermeye devam ediyor. Yer yer gök gürültülü yağan yağmur kış ayının son döneminde yağması vatandaşları sevindirdi. Yağmura hasret kalan birçok vatandaş yanlarına şemsiye dahi almadan dışarıya çıktı. Çocukları ile birlikte çıkan aileler bebek arabalarının ve çocuğunun ıslanmaması için şemsiye kullandı. Ancak şemsiye kullanan bu kişiler kendileri yağmur altında yürümeyi tercih etti.

Adana kent merkezinde yağan yağmurla birlikte trafik adeta Arap saçına döndü. İnönü caddesinde başlayan trafik sıkışıklığı Küçük Saat Meydanı’na kadar devam etti. Otomobillerinde beklemek zorunda kalan sürücüler yollardan şikayetçi oldu. Her yağmur yağdığında bu alanın trafiğinin kilitlendiğini söyleyen sürücüler, toplu taşıma araçlarının bu sıkışıklığa sebep olduğunu anlattı.

Adanalı çiftçiler kendilerinin aylarca yağmur duası yaptıklarını sonunda dualarının kabul olduğunu ve yağmur yağmaya başladığını anlattı. Ekiplerinin yağmur nedeni ile sıkıntı yaşadığını dile getiren çiftçiler, “Bizler bu yağmuru bekliyorduk ama biraz geç yağdı. Buda ürünlerimizde ciddi kayıpların yaşanmasına neden oldu. Şimdi yağmur yağdı inşallah devam eder” ifadelerini kullandı.

Bu arada yağan yağmurlar zaman zaman anayollarda su birikintileri oluştu. Adanalılar yağan yağmurun bereket olduğunu işaret etti.

Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2014, 18:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER