banner6

Eğitim-Bir-Sen Adana Şubesi 11. kez basınla buluştu

Eğitim-Bir-Sen Adana Şubesi tarafından geleneksel hale getirilen Basın Buluşmalarının 11.’si gerçekleşti.

Eğitim-Bir-Sen Adana Şubesi 11. kez basınla buluştu

Ahmet Akdeniz- Selma Ataş

ADANA (İLKHABER)-Eğitim-Bir-Sen Adana Şubesi tarafından geleneksel hale getirilen Basın Buluşmalarının 11.’si gerçekleşti.

Adana Öğretmen Evinde gerçekleşen Basın Buluşmalarına çok sayıda gazeteci katıldı. Sohbetlerin edildiği basın buluşmasında açıklamalarda da bulunan Eğitim-Bir-Sen Adana Şube Başkanı Mehmet Sezer, pazar günü gerçekleştirilecek delege seçimlerine dikkat çekti. Sezer, Eğitim-Bir-Sen Adana Şubesi 7. Olağan Kongresi maratonunun başlayacağını dile getirdi.

 

Eğitim-Bir-Sen’in 30. yılında gerçekleştirilecek delege seçimlerin dört yıl boyunca, illerdeki ve genel merkezdeki yöneticileri belirleyecek olması bakımından önemli olduğunu anlatan Sezer, demokrasi kültürünün sendikalarıyla özdeşleştiğini anımsattı. Talimatla aday olan ya da adaylıktan çekilen insanları Eğitim-Bir-Sen’de görülemeyeceğini vurgulayan Sezer, farklı sendikalardaki seçimler sırasında gelen evrak defterini saklayanlara, baskıyla adaylıktan çekilmeye zorlanan insanlara da şahit olunan bir ortamda Eğitim-Bir-Sen üyeleri tercihlerini başkalarının değil kendi iradeleri doğrultusunda ortaya koyacaklarını işaret etti.

Delege seçimlerinin ardından 15 Ekim 2022 Cumartesi günü Eğitim-Bir-Sen Adana Şubesi 7. Olağan Kongresi'nin yapılacağını söyleyen Mehmet Sezer” “Tüm üyelerimizi hem delege seçimlerine hem de Şube Başkanlığı seçimlerine katılmaya davet ediyorum. Şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da birlik ve beraberlik içinde, ben değil biz duygusuyla hareket ederek, kardeşlik ortamında bu demokrasi şölenimizi gerçekleştireceğiz. Bugüne kadar bizlere desteğini her ortamda gösteren tüm basın mensuplarına teşekkür ediyorum” dedi.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Sezer, tüm eğitim sendikalarına promosyon konusunda yaptıkları çağrıları tekrarlayarak, birlik olunması gerektiğini belirtti.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER