banner6

Eğitimciler sorunlarının çözülmesini istiyor

Adana'da 'Karne Günü' eylem yapan eğitimciler, Eğitim-Öğretim Yılı'nın genel bir değerlendirmesini yapıp, hükümete sorun ve sıkıntılarının çözümü noktasında çağrıda bulundu.

Eğitimciler sorunlarının çözülmesini istiyor
Eğitimciler sorunlarının çözülmesini istiyor

 

 

  ADANA (İHA) - Adana'da 'Karne Günü' eylem yapan eğitimciler, Eğitim-Öğretim Yılı'nın genel bir değerlendirmesini yapıp, hükümete sorun ve sıkıntılarının çözümü noktasında çağrıda bulundu. 

  Cemalpaşa Postanesi önünde bir araya gelen eğitimciler, burada ortak bir açıklama yaparak, sorun ve sıkıntılarını dile getirdi. Hükümet aleyhine slogan atan göstericiler, 'Başbakan ve Milli Eğitim Bakanının Eğitimde Yaşanan Sorunları Çözmek Yerine Eğitim ve Bilim Emekçilerinin Emeğini Aşağılamasını Protesto Ediyoruz' ifadesinin yer aldığı pankart açtı. Burada konuşan Eğitim-Sen Adana Şube Başkanı Kamuran Karaca, eğitim sisteminde yıllardır yaşanan kronik sorunların sorumluluğunun, veli ve öğretmenlerin üzerine yığıldığını, eğitim emekçilerinin emeğinin görmezden gelindiğini savundu.

  Karaca, "Türkiye'de öğretmenler sadece derslere girmediği gibi özellikle son yıllarda yaygınlaşan 'Toplam Kalite Yönetimi', 'İlköğretim Kurumları Standartları (İKS)' uygulamaları, TEFBİS, ADEY, RİDEF gibi ek işlerin yanı sıra ders dışı zamanlarda ortalama 3 bin 600 anket sorusunu yanıtlamak, yeni ders dışı zamanlarda bakanlığın ödenek ayırmadığı okullara bağış toplamak için kermes düzenlemek gibi çok sayıda angarya işlerle ders dışı zamanlarda da yoğun bir mesai harcıyor" dedi. Karaca, eğitimin niteliğinin, öğretmenlerin çalışma ve yaşam koşulları ile doğrudan doğruya ilişkili olduğunun unutulmaması çağrısında bulundu.

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 1970, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER