banner6

Esnaflar da kan verdi

Türk Kızılay'ı Adana Şubesi Kan Bağış Merkezi tarafından, Adana Valisi Coş'un başkanlığında yürütülen 'Kan ver hayat kurtar. Kahraman Ol' başlıklı 'Dünya Kan Verme Rekoru Denemesi'ne TESK Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana ESOB Başkanı Kazım Barışık ile esnaf ve sanatkarlar da tam destek verdi.

Esnaflar da kan verdi
Esnaflar da kan verdi

 

ADANA(İLKHABER) – Türk Kızılay’ı Adana Şubesi Kan Bağış Merkezi tarafından, Adana Valisi Coş’un başkanlığında yürütülen “Kan ver hayat kurtar. Kahraman Ol” başlıklı “Dünya Kan Verme Rekoru Denemesi”’ne TESK Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana ESOB Başkanı Kazım Barışık ile esnaf ve sanatkarlar da tam destek verdi.

Birlik Başkanı Kazım Barışık ile Başkan Vekilleri Nihat Sözütek ve Mustafa Göktaş ile Birlik Yönetim Kurulu Üyeleri, Birlik Genel Sekreteri Sema Kartalmış, Birliğe bağlı esnaf odası başkanları ve yönetim kurulu üyeleri ve esnaf odası genel sekreterleri, İstasyon Meydanı’nda Vali Coş ile protokol mensuplarının da katıldığı törene katılarak, kampanyaya destek oldular.

İstasyon Meydanı’nda Adana’nın sarı sıcağına aldırmayan bürokratlar ile vatandaşlar, sabahın erken saatlerinden itibaren alanı doldururken, Büyükşehir Belediye Bandosu da çaldığı hareketli parçalarla ortamı neşelendirdi.

Çok sayıda sağlık personeli ile kan alma koltuklarının hazır tutulduğu alana Vali Coş saat 10.00 sıralarında geldi.  Vali Coş, alana girişinde Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz ile Vali Yardımcıları, İlçe Belediye Başkanları, bürokratların yanı sıra TESK Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana ESOB Başkanı Kazım Barışık ve esnaflar tarafından da karşılanarak “Hoş geldiniz” denildi.

Vali Coş, kampanyaya destek için alanda bulunan bürokrat ve vatandaşlar ile esnaflarla tokalaştıktan sonra çadırlara giderek, kan vermek için hazırlık yaptı. Vali Coş, burada basın mensuplarına açıklamalarda bulunduktan sonra Başkan Vekili Aldırmaz ve protokol mensupları ile birlikte kan alma koltuklarına yatarak, görevli nezaretinde bir ünite kan verdi.

Bu arada, esnaf odası başkan ve genel sekreterler ile personeli de alanda ilgili formları doldurup, sıralarını bekleyip, kanlarını vererek “Dünya Kan Verme Rekoru Denemesi”’ne destek oldular.

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 1970, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER