banner6

Eyyübiye kızları da salonlarına kavuştu

Şanlıurfa Valiliği Koordinasyonu'nda Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen ve Kalkınma Bakanlığı (SODES) tarafından desteklenen "Kız Çocuklarını Tiyatroya ve Halk Oyunlarına Kazandırma Projesi" kapsamında yapımı tamamlanan GAP Kız Teknik ve Meslek Lisesi çok amaçlı salon düzenlenen bir törenle açıldı.

Eyyübiye kızları da salonlarına kavuştu

Eyyübiye kızları da salonlarına kavuştu


 

Sedat ATİLLA

ŞANLIURFA(İLKHABER) - Şanlıurfa Valiliği Koordinasyonu’nda Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen ve Kalkınma Bakanlığı (SODES) tarafından desteklenen “Kız Çocuklarını Tiyatroya ve Halk Oyunlarına Kazandırma Projesi” kapsamında yapımı tamamlanan GAP Kız Teknik ve Meslek Lisesi çok amaçlı salon düzenlenen bir törenle açıldı.

Açılışa Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Alay,  Okul Müdürü Zahit Dalbaşı, Okul Müdürleri, Ar-Ge birimi çalışanları, mahalle sakinleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın birlikte söylenmesinden sonra okulun tanıtımını içeren bir slâyt gösterisi yapıldı. Toplam 100 bin TL’ye mal olan ve Eyyübiye bölgesinde bulunan okulların da yararlanacağı ve çeşitli tiyatro, drama gibi kursların verileceği salonun açılış konuşmasını Okul Müdürü Zahit Dalbaşı yaptı ve şunları söyledi:

“Salonumuz kız çocuklarını tiyatroya ve halk oyunlarına kazandırma projesi çerçevesinde çok amaçlı salona kavuşmuştur. Bu salonda halk oyunları, tiyatro gösterileri, münazaralar şiir dinletisi gibi birçok sosyal ve kültürel faaliyetlere ev sahipliği yapacak ve biraz sonra da okulumuz öğrencileri tarafından hazırlanan halk oyunları ve tiyatro gösterilerini hep birlikte bu solanda izleyeceğiz. Ben okulumuza bu solunun kazandırılmasında emeği geçen başta Milli Eğitim Müdürümüz olmak üzere herkese teşekkürlerimi sunarım.”

Daha sonra Ar-Ge görevlisi Remzi Yeşilyurt, buna benzer çalışmalarının 2011 yılında rekor düzeyde ulaştığını, Müdrür Dalbaşı’nın da salonun amacını çok güzel özetlediğini  belirtti.

İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Alay, ise salonun bu bölge insanına büyük hizmeti olacağını, bu çalışmaların ilin her tarafında olması için müdürlük olarak çalıştıklarını dile getirdikten sonra  herkese hayırlı olmasını temenni etti.

Konuşmaların ardından Gap Kız Teknik ve Meslek Lisesi öğrencilerinin hazırlamış olduğu tiyatro ve halk oyunları gösterileri ile törene devam edildi.

Ailelerin izlediği gösterilerin sonunda izleyenler, kız öğrencilerin tiyatrodaki başarılı rolleri dakikalarca ayakta alkışladı.

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 1970, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42