banner6

Güvenç: Önceliğimiz milletimizin derdidir

Uluslararası Balkan Dernekleri Federasyonu, Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç'i ziyaret etti.

Güvenç: Önceliğimiz  milletimizin derdidir

Güvenç: Önceliğimiz

milletimizin derdidir

 

SEDAT ATİLLA

ŞANLIURFA-Uluslararası Balkan Dernekleri Federasyonu, Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç’i ziyaret etti. Vali Güvenç, Federasyon Başkanı Ekrem Selimler, Federasyon üyeleri, iş adamları ve heyette bulunan basın mensuplarıyla Valilik toplantı salonunda bir araya geldi.

 

11 Nisan Şanlıurfa’nın düşman işgalinden kurtuluşu etkinlikleri için Şanlıurfa’ya gelen heyet ile bir süre sohbet eden Vali Celalettin Güvenç, çok güzel bir kültür alışverişi gerçekleştirildiğini söyledi. Vali Güvenç, Şanlıurfa’nın tarihi ve kültürel yapısına değinerek, 11 Nisan etkinlikleri Balkan Anadolu’nun gösterisinin etkiliğe renk kattığını dile getirdi.

 

Vali Güvenç, federasyonun Şanlıurfa’daki etkinliklere katılmasının çok memnun olduğunu ve kültür alışverişte bulunma imkanı doğduğunu belirtti. Güvenç, Türkiye’nin çok kültürlü bir yapıya sahip olduğunu ve bu kültür yapısı içerisinde insanların harmanladığını söyledi.

 

 Yeni yönetim anlayışıyla insanını kucaklayan, halkını dikkate alan, halkı yönetime azami biçimde katan, talebini gören bir anlayış içersinde olduklarını ifade eden Vali Celalettin Güvenç, “Zaten dünyada da yükselen trent bu. Yani bireyin özgürlükleri, hakları, mutlulukları öne çıkıyor. Çok şükür Türkiye’de bu trendin öncülerinden biri halinde biz de onu temsil ediyoruz. Batıda bu sorun fazla değil ama bölgemizde biraz daha hassas. Bu işler hamasetle olmaz kucaklama ile gerçekleşir. Önceliğimiz millettin derdi. Milletin ayağına gidiyoruz, kucaklıyoruz, bu ülkeyi bir yerlere getirmek ilerletmek için çalışıyoruz” dedi.

 

Uluslararası Balkan Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Ekrem Selimler, kendilerine ev sahipliği yapan Şanlıurfa’ya ve Vali Güvenç’e teşekkürlerini iletti.

 

Daha sonra dernek üyeleri Şanlıurfa halkının misafirperverlikleri ve yaklaşımlarının batı illerinden daha ileri seviyede olduğunu, vatandaşlarının yardımsever ve her konuda kendilerine yardımcı olan bir il olarak bulduklarını söylediler. Şanlıurfalıların Balkan Müziklerine yabancı olmadıkları ve bundan çok etkilendiklerini söylediler. Üyeler, çok güzel 3 gün geçirdiklerini söyleyerek Şanlıurfa Halkına ve Valiliğine teşekkür ettikten sonra Vali Güvenç ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

Vali Güvenç’ten Fırın Ziyareti

 

Direkli Mahallesi’nde incelemelerde bulunan Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, yol güzergâhında bulunan fırını ziyaret ederek çalışanlarla sohbet etti.

 

Fırın sahibi Nihat Öztürk’ten iş yeri hakkında bilgi alan Vali Celalettin Güvenç, fırının temizliği ve hijyeninden dolayı tebrik etti.

 

Fırının imalathanesi ve diğer bölümlerini gezen Vali Güvenç, fırında ekmek sırası bekleyen çocuklarla da sohbet etti. Vali Güvenç burada bulunan çocuklara çeşitli hediyeler verdikten sonra ayrıldı.

 

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 1970, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER