banner6

Hatay ve Adanalı İmamlar saldırıyı kınadı

Türk Diyanet Vakıf Sen Adana İl Başkanı Ayhan Arabacı ve Hatay il Başkanı Ahmet Öçal ile birlikte Sendika Binasında yaptıkları açıklamada, geçtiğimiz günlerde Ağrı'nın Doğubeyazıt İlçesine bağlı Yaygınyurt Köyü'nde görev yaparken teröristlerin saldırısı sonucu İmam Hatip Mehmet Uzun'un şehit edilmesinden derin üzüntü duyduklarını ifade etti

Hatay ve Adanalı İmamlar saldırıyı kınadı

Hatay ve Adanalı İmamlar saldırıyı kınadı

 

SULTAN ÖRNEK

 

ADANA (İLKHABER)-Türk Diyanet Vakıf Sen Adana İl Başkanı Ayhan Arabacı ve Hatay il Başkanı Ahmet Öçal ile birlikte Sendika Binasında yaptıkları açıklamada, geçtiğimiz günlerde Ağrı'nın Doğubeyazıt İlçesine bağlı Yaygınyurt Köyü'nde görev yaparken teröristlerin saldırısı sonucu İmam Hatip Mehmet Uzun'un şehit edilmesinden derin üzüntü duyduklarını ifade etti

Arabacı yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: "Ağrı ilimizin Doğubayazıt ilçesi Yaygınyurt köyünde 20.05.2012 Pazar günü kimliği belirsiz kişiler tarafından gece evinden konuşmak için çağrılan İmam-Hatip Mehmet Uzun, köy yakınlarında ölü olarak bulunmuştur

Şehit edilen meslektaşımız merhum Mehmet Uzun'a Yüce Allah'tan rahmet niyaz ediyoruz. Eşi ve çocukları başta olmak üzere yakınlarına ve camiamıza başsağlığı diliyoruz.

Gözü dönmüş hainlerin, canilerin, vatan, millet, devlet, bayrak ve din düşmanlarının bir an önce bulunup gerekli cezanın verilmesini yetkililerden bekliyoruz."

 

Türk milletinin artık aynı senaryoları yaşamaktan bıktığını, Barış ortamını bozmak isteyenlere kesinlikle fırsat verilmeyeceğini belirten Arabacı Türkiye'yi kaos ortamına sürüklemek isteyenlerin kendi karanlıklarında boğulacaklarını belirtti.

 

Arabacı açıklamasını şu şekilde sürdürdü:

 

"Gencecik yaşında Konya'nın Çumra ilçesinden milletin birlik ve dirliği için, Allah, Peygamber, anne, baba sevgisini ve İslam ahlakını ve faziletini öğretmek için, geleceğimiz nesillerimize Yüce Kitabımız Kur'an-ı Kerim'i okutmak, öğretmek ve anlatmak için, masumane bir şekilde o il ve ilçeye emanet olan din görevlisini şehit etmek, eşini gözü yaşlı, yavrularını boynu bükük, yakınlarını hüzünlü ve camiamızı üzüntüye boğmak anlaşılır bir durum değildir. Bunu yapanlar insan olamazlar. Bunlar sefillerdir.

Türk Diyanet Vakıf- Sen Adana ve Hatay Şubesi olarak terörün her türlüsünü lanetliyor, saldırıda hayatını kaybeden meslektaşımıza Yüce Allah'tan rahmet, ailesine ve milletimize ve camiamıza tekrar başsağlığı diliyoruz. Saldırıyı yapanların ve sorumluların bir an önce bulunmasını istiyoruz."

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 1970, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER