banner6

Hayalleri gerçek olacak

20 Kasım Uluslararası Çocuk Hakları Günü'nde lösemi hastası çocukların bisiklet hayalleri gerçek olacak.

Hayalleri gerçek olacak

Bayram BULUT/ÖZEL HABER

 

ADANA (İLKHABER) - 20 Kasım Uluslararası Çocuk Hakları Günü'nde lösemi hastası çocukların bisiklet hayalleri gerçek olacak.

Daha çocukluklarını yaşayamadan lösemi hastalığına yakalanan, yaşıtları gibi koşup oynamak ve hatta en çok hayalini kurdukları bisiklete binmek konusunda büyük eksiklik yaşayan lösemi hastası çocukları mutlu etmek amaçlı ”Bisiklet sevgimiz ile lösemiyi yeniyoruz” etkinliği düzenlenecek.

“BİSİKLET SEVGİSİ İLE LÖSEMİYİ YENİYORUZ”

Mavi Çocuk Utku Umut Işıkları Derneği tarafından gerçekleştirilecek olan “Bisiklet sevgisi ile lösemiyi yeniyoruz” etkinliği 20 Kasım Çarşamba günü gerçekleşecek. Etkinlik kapsamında lösemi hastası çocuklara bisiklet hediye edilecek. Daha öncede gerçekleşen bu etkinlik sayesinde lösemi hastası çocukların hayalleri gerçekleşmiş ve hastalıkları aşamasında büyük moral kaynağı olmuştu.

HER ÇOCUĞUN HAYALİ

Konuyla ilgili Mavi Çocuk Utku Umut Işıkları Derneği Başkanı Kemal Yücel açıklamalarda bulundu. “Bisiklet sevgimiz ile lösemiyi yeneceğiz” diyen Kemal Yücel, bisikletin her çocuğun hayali olduğuna dikkat çekti. Lösemi hastası çocuklar için bisikletin öneminin çok büyük olduğunu vurgulayan Yücel, “Bisiklet çocukluğumuzun hayalidir. Lösemi hastası çocuklar için bisikletin önemi de çok büyük. Onlarında bisikletten yoksun kalmamasını istiyoruz.” dedi.

EN ÖNEMLİ ETKEN MORAL

Birçok hastalıkta olduğu gibi lösemi hastası çocukların da tedavisin de en önemli etkenlerden biri de moral ve motivasyonlarını arttırmak olduğunu işaret eden Başkan Yücel, “Birçok hastalıkta olduğu gibi lösemi hastası çocukların da tedavisin de en önemli etkenlerden biri de moral ve motivasyonlarını arttırmaktır. Hatta kanser hastalarının tedavisinde moral her zamankinden çok daha önemlidir.” ifadelerini kullandı.

BİLİMSEL BİR GERÇEK

Bu durumun bilimsel bir gerçekliğinin olduğundan bahseden Başkan Yücel; “Bu bilimsel anlamda da bir gerçektir. Mutluluk hormonu olarak tanımlanan seratonin hormonu antikor üretir ve bu antikorlar T hücresini güçlendirir. Güçlenen bu hücreler ise kanser hücresini izole ederek gelişimini engeller. Bu maksat ile bir süredir devam eden "Bisiklet sevgisi ile lösemiyi yeneceğiz" kampanyamız da güzel yürekli pedaldaşlarımızın destekleri ile lösemi hastası çocukların bisiklet hayallerini gerçekleştiriyoruz.” Şeklinde konuştu.

20 KASIM’DA
20 Kasım Günü bisikletleri hediye edeceklerini vurgulayan Başkan Yücel, sözlerini şöyle tamamladı;

“20 Kasım Uluslararası Çocuk Hakları Günü'nde Acıbadem Hastanesi Acil Servisi karşısında buluşarak lösemi hastası çocuklarımıza bisiklet hediye ediyoruz. Bu kampanya ya destek vermek isteyenlerin derneğimize ulaşabilirler.”

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42