banner6

Huzurevi'nde hüzünlü bekleyiş

16 yıldır huzurevinde barınan 82 yaşındaki Meral Girici Anneler Günü'nde 3 çocuğundan birinin gelmesini bekliyor

Huzurevi'nde hüzünlü bekleyiş
Huzurevi'nde hüzünlü bekleyiş

 

ADANA (İHA) - Adana'da huzurevi sakini anneler, "Anneler Günü"nde çocuklarını pencereden gözlüyor. 

  Mayıs'ın ikinci haftası pazar günü tüm dünyada "Anneler Günü" olarak kutlanıyor.  Türkiye'de de Anneler Günü bütün çocuklar annelerine hediye almak için günler öncesinden alışverişe çıkıyor. Anneler Günü'nde Adana Huzurevi'nde de hüzünlü bir bekleyiş yaşanıyor.

  Yıllarca çalıştıktan, çocuk sahibi olup onları büyüttükten sonra, emekli olan, çocuklarını okutup evlendiren anne ve babalar şimdi huzurevinde ikinci baharı yaşıyor. Ancak huzurevinde ikinci baharı yaşayan anne-babaların tek isteği bayram ve özel günlerde hatırlanmaları.

  Anneler Günü de bugünlerden birisi. Bu nedenle kadınlar balkonda duygulu gözlerle çocuklarını bekliyor. Çocuğu olmayan ise annelerinin elini öpmeye gelen çocukları seyrederken duygulanıyor.

  Huzurevinde 16 yıldır kalan ve sürekli neşesiyle dikkat çeken 3 çocuk annesi 82 yaşındaki Meral Girici, Anneler Gününde 3 çocuğundan birisinin gelmesini bekliyor. Eşiyle birlikte 11 yıldır huzurevinde ikinci baharını yaşayan iki çocuk annesi Bedriye Hepyetkiner (88) ise eşiyle birlikte balkonda çocuklarınının yolunu gözlüyor, huzurevinde kalan bazı kadınlar ise Anneler Günü nedeniyle evlatlarının ziyaretiyle adeta mutluluktan uçuyor.

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 1970, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42