banner6

"İnsanlar arasındaki dostluk duygularının pekişmesi için fırsat"

Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, Kutlu Doğum Haftası nedeniyle düzenlenen tanıtım toplantısına katıldı

"İnsanlar arasındaki dostluk

duygularının pekişmesi için fırsat"

 

    ADANA (İHA) - Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, Hz. Muhammed'i sembolize eden; güzel ahlak, kardeşlik, sevgi ve barış gibi yüksek değerlerin iyi anlaşılması ve insan hayatına yön vermesi arzusunda olduklarını söyledi. 

  'Kutlu Doğum Haftası' kutlama etkinlikleri kapsamında Kuruköprü Çetinkaya Mağazası'nda düzenlenen tanıtım toplantısında konuşan Vali Coş, 'Kutlu Doğum Haftası' ile birlikte insanlar arasındaki sevgi, saygı, kardeşlik, barış ve dostluk duygularının pekişmesi ve daha iyi bir noktaya taşınması adına önemli bir fırsat olduğunu savundu. Bu alanda ortaya koymuş oldukları heyecanı tüm Adana'ya yayma çaba ve gayreti içinde olduklarını anlatan Coş, hafta kapsamında verilecek olan 'evrensel mesaj'ın iyi anlaşılması, Hz. Muhammed'i sembolize eden; güzel ahlak, kardeşlik, sevgi ve barış gibi yüksek değerlerin iyi anlaşılması ve insan hayatına yön vermesi arzusunda olduklarını dile getirdi.

  'Kutlu Doğum Haftası' kutlamalarının Adana'ya yakışır, Türkiye'ye örnek olacak bir şekilde gerçekleştirmek istediklerini ifade eden Coş, bu konudaki çalışmaların da büyük bir hassasiyet ve titizlikle yürütüldüğü bilgisini verdi. Kutlamalara Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'in de katılacağını hatırlatan Coş, özellikle 17 Nisan Perşembe günü 5 Ocak Stadyumu'nda organize edilecek olan etkinliğin yerel ve ulusal televizyon kanalları aracılığıyla canlı yayında ekrana getirileceğini, böylelikle de Adana'da ortaya konulacak olan güzellikler ve güzel duyguların Türkiye'ye ve tüm dünyaya yayılacağını da sözlerine ekledi.

  İl Müftüsü Arif Gökçe de, 'Kutlu Doğum Haftası'nın bu yılki temasının; 'kardeşlik' olduğuna dikkat çekerek, bu noktada da hazırlanan afiş ve ilanlarda kardeşliği vurgulayan sloganları ön plana çıkarttıklarını anlattı. Adana'yı, Türkiye ve dünyaya tanıtacak bir program hazırladıklarını belirten Gökçe, Hz. Muhammed'i topluma en iyi şekilde anlatıp, peygamber sevgisini yüreklerde daha da pekiştirmek istediklerini söyledi. Gökçe, 5 Ocak Stadı'ndaki organizasyona büyük önem verdiklerini, bu kapsamda da etkinlik için 3 aylık bir çalışma ortaya konulduğunu vurguladı.

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 1970, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42