banner6

İsmail Hakkı Develi yaşamını yitirdi

Adana Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İsmail Hakkı Develi, geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi.

İsmail Hakkı Develi yaşamını yitirdi
İsmail Hakkı Develi yaşamını yitirdi


 

Adana Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İsmail Hakkı Develi, geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi. Develi Adana Vali Yardımcılığı ve Seyhan Kaymakamlığı görevlerinde bulunduktan sonra, 26 Mart 2012 tarihinde Adana Büyükşehir Belediyesi'nde Genel Sekreter olarak göreve başlamıştı.

  59 yaşında iki çocuk babası Develi, dün sabah saat 06.30'da Süleyman Demirel Bulvarı Palmiye Sitesi evinde geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi.

  Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İsmail Hakkı Develi için  dün saat 15.30'da Yeni Valilik önünde tören düzenlendi. 

 

 

  DEVELİ KİMDİR?

  İsmail Hakkı Develi 1953 yılında Sivas'ta doğdu. İlk ve orta öğretiminin ardından 1976-77 öğrenim döneminde Ankara Üniversitesi Siyasal Bilimler fakültesinden mezun oldu. Sivas Maiyet Memurluğu, Çamardı Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığı, Pervari Kaymakamlığı, Çerkeş Kaymakamlığı, Van Vali Yardımcılığı, Bolvadin Kaymakamlığı, Gazipaşa Kaymakamlığı, Çınarcık Kaymakamlığı, Samsun Vali Yardımcılığı, Salihli ve Seyhan Kaymakamlığı ve Adana Vali Yardımcılığı, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri olarak görev yaptıktan sonra tekrar Seyhan Kaymakamı olarak göreve başladı. 26 Mart 2012 tarihinde Adana Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterlik görevine başlayan Develi, evli ve biri kız, biri erkek iki çocuk babasıdır.

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 1970, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42