banner6

Kaçar, Karaisalı’nın sorunlarını anlattı

Adana Büyükşehir Belediyesi MHP Meclis Üyesi Abdullah Kaçar, ilçelerinin yol, su ve sinek sorunlarının çözülmesini istediklerini söyledi.

Kaçar, Karaisalı’nın sorunlarını anlattı

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER)-Adana Büyükşehir Belediyesi MHP Meclis Üyesi Abdullah Kaçar, ilçelerinin yol, su ve sinek sorunlarının çözülmesini istediklerini söyledi.

 Adana Büyükşehir Belediyesi MHP Meclis Üyesi Abdullah Kaçar, Karaisalı’nın sorunlarını anlattı. Adana Büyükşehir Belediye Meclisi Haziran ayı oturumlarında konuşan Abdullah Kaçar, Karaisalı İlçesi’nde sinekle mücadele konusunda tek araçla başarılı olunamadığını, bu nedenle Büyükşehir Belediyesi’nden destek istediklerini söyledi.

TEK İLAÇ MAKİNASI VAR

İlçede ilaçlamayı tek ilaç makinesiyle gerçekleştirdiklerini kaydeden Kaçar, “2019’da larva dönemini geçirdik. O sene sinekle mücadele edemedik. Adananın hoş görüsüne sığınarak size seslenmedik. 2020 yılında yüklenici firma araçlarını çekti. Yine yaz sezonu sinekle mücadele edemedik. 2021’de üçüncü yaz, şimdi ne oldu bilmiyorum, ama hala biz kırsalda yaşıyoruz. Sinekle mücadelemiz var, Karaisalı'da daha önce iki tane araç vardı. Şuanda tek bir ilaç makinesi var. Karaisalı biliyorsunuz 62 mahalle, 155 parça bir yerleşim merkezi. Bir taraftan tarafa 80 kilometre çok geniş bir havza. Tek bir ilaçlamayla Karaisalı'da başarılı olunamıyor. Bu konuda Adana Büyükşehir Belediyesi’nin  çalışmalarını yoğunlaştırılması gerekiyor. Araç sayısı arttırılmalı.” dedi.

YOL SORUNLARI

Yolların sorunlarını anlatmaya devam eden Kaçar, “Kıralan, Kuşçular arası var 3 kilometre mesafe. Alt yapısı yapıldı. Kuşçular Tarsus' a bağlı. Tarsus'a kadar Mersin Belediyesi asfalt yapmış. Bizim buranın asfaltı sıkıştırılmış, her şeyi hazır sadece 3 kilometrelik bir asfalt var. Eksik var, eksik olduğu için söylüyorum, Karaisalı'mızın bir çevre yolu var. 1700 metrelik bir yol. Kışın Yol işleri Müdürü’nden rica ettik, sağ olsunlar kırdılar, çok bozuktu. Yaz döneminde asfaltlayacağız dediler. 1700 metre, Profesör Tevfik Cengiz Caddesi asfalt bekliyor. Mahalle toz altında. Kızıldağ, Ötüken Yaylası, 5 kilometre plan yapılmış. Şuanda çalışma var, ama 700-800 metrelik bir ilave istiyor, oradaki insanlar bir 700 metre daha olduğu zaman mahallenin içerisine tam olarak giriyormuş oraya bir 700 metre veya 1 km. ilave edilmesi gerekli.” diye konuştu.

KÖPRÜ TAMAMLANSIN

Ayakları dökülen köprünün üzerinin kapatılmasını istediklerini anlatan Kaçar, “Ötüken Yaylacıları adına teşekkür ederim, birde Karaisalı'nın girişinde Kuşçu Petrol’den itibaren Kızıldağ yol ayrımına kadar 30 metre genişliğinde bir bulvarımız var. Büyükşehir bünyesinde, biliyorsunuz yayla sezonu, mesire yeri. Kızıldağ hareketli bir yol, bu bulvarında açılmasını talep ediyoruz. Birde Salbaş' ın girişinde tarihi bir İpek Yolu var. Hemen bu Orman İşletmesini geçince orada bir köprümüz var. Geçen dönem alt ayaklarını dökmüşler sadece üstü var. Salbaş İlçesini rahatlatmak için, ayakları dökülmüş, üstünün kapatılması lazım. O yollun bir açılması lazım.” şeklinde konuştu.

SU PROBLEMİ

Kızıldağ Gildirli köyünün içme suyu problemi olduğuna vurgu yapan Kaçar, “Gildirli, Çevlik yolumuz var, 1 kilometrelik bir yol. Bu yolunda bir yapılmasını talep ediyoruz. Birde Gildirli köyümüzün içme suyu problemi var. Kışın Kızıldağ Yaylası’ndan gelen suyla besleniyor ama yaz aylarında Kızıldağ' dan su gelmediği için köyün üst tarafında bir kaynak varmış. Bu kaynağın takviye olarak işleme alınıp, köyün rahat bir su içmesini talep ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

 

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER