banner6

Karakuş: TEDAŞ emekçilerini Eylemlerinde destekliyoruz

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Seyhan İlçe Başkana Reşit Karakuş, işten atılan ve haklarını alabilmek için zorlubir mücadeleye giren TEDAŞ emekçilerini sonuna kadar desteklediklerini söyledi.

Karakuş: TEDAŞ emekçilerini Eylemlerinde destekliyoruz
Karakuş: TEDAŞ emekçilerini Eylemlerinde destekliyoruz

 

 

ADANA(İLKHABER) -  Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Seyhan İlçe Başkana Reşit Karakuş, işten atılan ve haklarını alabilmek için zorlubir mücadeleye giren  TEDAŞ emekçilerini sonuna kadar desteklediklerini söyledi.  

Adana'daki TEDAŞ işçilerinin çalışma koşullarına ve işçilerin eylemlerinin haklılığını savunan Karakuş, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“TEDAŞ yetkilileri işçiler eyleme başladığında işçilerin birkaç gün sonra soğuğa ve zorluklara ve parasızlığa dayanamayarak gideceklerini düşünmüşlerdi ama eyleme başlayan işçiler bütün tehdit, saldırı ve göz altılara rağmen eylemlerini kararlılıkla sürdürüyorlar. Unutulmasın ki, TEDAŞ işçileri zaten sokakta, soğukta sıcakta çalışıyor, onlar var olan çalışma koşullarıyla zaten sokaktaydılar ve haklı bir mücadele için eylemdeler.

Unutulmasın ki TEDAŞ mağdurları hırsızlık yapmadı, gasp yapmadı, onlar terörist de değil. Onlar evine, yuvasına, yuvasındaki çocuklarının aç

kalmamaları için, bir dilim ekmek götürmek için, çalışmaya devam etmek için mücadelelerini sürdürüyorlar. Ateş düştüğü yeri yakıyor. Çocuklarını evde aç gören TEDAŞ işçileri haklı mücadelesinde canlarına kıyacak kadar çaresiz duruma gelmişlerdir. Sayın valimizin TEDAŞ işçilerinin kendilerine zarar vermeden bu konuda da her zamanki duyarlılığını göstereceğinden hiç kuşkumuz yok.

Vatandaş ‘İşsizim, açım ve perişanım.'Diyor. Bunun için hiç kimsenin bu konuda duyarsız olma lüksü olamaz. Aldıysan yüzde elli oyu çözeceksin yoksa çekip gideceksin. Emeğe ve emekçilere yapılan tüm saldırıların sendikasızlaştırılma hareketlerinin ve taşeronlaştırma sisteminin ancak Kemal Kılıçdaroğlu Başbakanlığındaki CHP iktidarında son bulacağını tüm emekçileri CHP çatısı altında toplanmaya davet ediyorum.”

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 1970, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42