banner6

Karataş'ın 6 önemli önceliği

Ak Parti Adana Milletvekili Prof. Dr. Necdet Ünüvar tarafından gerçekleştirilen Karataş ilçesinin kalkınma önceliklerinin ve temel sorunlarının belirlenmesine yönelik 'Arama Konferansı' Karataş'ta yapıldı.

Karataş'ın 6 önemli önceliği
Karataş'ın 6 önemli önceliği


ADANA(İLKHABER) - Ak Parti Adana Milletvekili Prof. Dr. Necdet Ünüvar tarafından gerçekleştirilen Karataş ilçesinin kalkınma önceliklerinin ve temel sorunlarının belirlenmesine yönelik 'Arama Konferansı' Karataş'ta yapıldı.

Konferansa Karataş Kaymakamı Mufstafa Kılıç, Karataş Belediye Başkanı Fatih Balıkçı, partilerin belediye ve il genel meclis üyeleri, muhtarlar, sulama birliklerinin başkanları, siyasi partilerin ilçe başkanları, kanaat önderleri ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

İlçede ilgi gören ve heyecan yaratan konferansta Karataş'ın öncelikleri şöyle sıralandı:

1- Eğitim - Gençlik ve Spor: Karataş'a çok amaçlı kültür merkezinin yaptırılması, gemicilik, turizm, su ürünleri ve balıkçılık fakültesinin kurulması.

2- Sağlık-Sosyal Hizmetler: Karataş Devlet Hastanesi ile Tuzla'da sağlık hizmetleri kapasitesinin arttırılması.

3 - Kültür-Turizm ve Tanıtım: Karataş girişim grubu kurularak, Karataş turizminin gelişmesini sağlayacak çalışmaların yapılması.

4- Sanayi- Ticaret ve İstihdam: Karataş'a küçük sanayi sitesi ve balık halinin kurulması.

5- Tarım-Hayvancılık ve Kırsal Kalkınma: Tarımsal sulamada kapalı basınç sulama sistemine geçilmesi ve seracılığın teşvik edilmesi.

6- Altyapı-Ulaşım ve Çevre: Tarsus- Karataş- İskenderun sahil yolunun yapılması, su şebekesinin yenilenmesi.

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 1970, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER