banner6

Kaymakam Sarı ve Başkan Çetin Offroad yarışlarına katıldı

Geleneksel 3. Havacılık Festivali Renkli Görüntülere Sahne Oldu

Kaymakam Sarı ve Başkan Çetin Offroad yarışlarına katıldı

ADANA(İLKHABER- Adana Özel Uzay Havacılık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin bu yıl üçüncüsünü düzenlediği Havacılık Festivali, TÜMSİAD Adana Şubesi ve  Altın Eller Eğitim Kurumları  gibi kuruluşların sponsorluğunda Kabasakal Rüzgarlı Tepe mevkiinde  gerçekleştirildi.

Yoğun ilginin olduğu Havacılık Festivalinde, Çukurova Kaymakamı Osman Sarı  ve  Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin Offroad yarışlarına katıldı. TÜMSİAD Adana Şube Başkanı Yakup Kutluca da yamaç paraşütü ile atladı. Renkli görüntülere sahne olan festivalde; yamaç paraşütleri ile atlama, model uçak ve helikopter uçuşları, dron çekimleri, roket fırlatımı gibi etkinliklerin yanı sıra müzik eşliğinde çeşitli eğlenceler yapıldı.

Adana Uzay Havacılık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Mahmut Kuşdemir, ‘’Adana’mıza ve ülkemize nitelikli elaman yetiştirmeye çalışıyoruz. Önümüzdeki sene,  sosyal ve kültürel etkinliklerimizin daha kapsamlı olmasını planlıyoruz’’ dedi.  TÜMSİAD Adana Şubesi Başkan Yardımcısı ve ADOFF Klubü yönetim kurulu üyesi Oğuz Akkaya’nın organizasyonu ile bu sene ilk defa Offroad yarışlarının düzenlendiğini  belirten  Uzay Havacılık Lisesi Müdürü Kuşdemir, ADOFF Klubü Başkanı Cem Şenal ile Kaymakam Osman Sarı’nın offroad yarışlarında pilotluğunu  yapan Mehmet Berber ve  Başkan Soner Çetin’in  pilotluğunu yapan Adnan Demir’e  festivale renk kattıkları için teşekkür etti.

Kuşdemir, Havacılık festivaline yardımcı olan Adana Büyükşehir, Çukurova, Seyhan ve Yüreğir Belediyeleri ile Sponsor kuruluşlara, kendilerine kolaylık sağlayan il ve ilçe Milli Eğitim Müdürlüklerine ve özellikle Offroad yarışlarının düzenlenmesi için öncülük eden TÜMSİAD Adana Şubesine ve tüm katılımcılara da teşekkür etti.

Geleneksel 3. Havacılık Festivaline, Adana Uzay Havacılık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin yanı sıra,  Altıneller Özel Eğitim Kurumları,  Adana Yamaç ve Doğa Sporları Klubü, ADOFF, TORK, ADANOF ve  PROFF  Offroad klupleri ile civar illerden gelenler katıldı.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER