banner6

Kırmızı karanfillerle anıldılar

Ankara Tren Garı patlamasının 4. Yılında saldırıda ölenler kırmızı karanfillerle anıldı.

Kırmızı karanfillerle anıldılar

Bayram Bulut

ADANA (İLKHABER)-Ankara Tren Garı patlamasının 4. Yılında saldırıda ölenler kırmızı karanfillerle anıldı.

Adana İstasyon Meydanı’ndan bir araya gelen çok sayıda sivil toplum kuruluşu ve ölen kişilerin ailelerinin bulunduğu kalabalık kitle, ellerinde bombalı saldırıda ölen kişilerin fotoğraflarını taşıdı. Burada kitle adına basın açıklamasını Adana Tabip Odası Başkanı Profesör Doktor Ahmet Hilal okudu. 10 Ekim 2015 tarihinde IŞİD üyesi iki canlı bomba tarafından Ankara tren garı önünde düzenlenecek miting alanında saldırı gerçekleştirildiğini hatırlatan Hilal, yaşanan bombalı saldırıda 103 kişinin hayatını kaybettiğini ve 500’e yakın arkadaşlarının yaralandığını anlattı.

Hain saldırının üzerinden 4 yıl geçtiğini vurgulayan Hilal, “10 Ekim 2015 sabahında bu alanda yüreklerinde sevgi, gözlerinde gülücük, dillerinde barış türküleri olan on binlerce kişi kardeşçe yan yana bulunuyordu. O karanlık dönemde hepimize umut veren bu coşkulu birliktelik saat 10’u 4 geçe birbiri ardına patlayan iki bomba ile kana bulandı. IŞİD üyesi iki canlı bomba tarafından gerçekleştirilen bu kanlı saldırı sonucunda 103 arkadaşımız hayatını yitirdi. 500’e yakın arkadaşımız yaralandı ve sakat kaldı. Türkiye tarihinin en büyük kitle katliamında kaybettiğimiz bütün arkadaşlarımızı saygı ve özlemle anıyoruz. Arkadaşlarımıza olan hasretimiz, her geçen gün daha da büyüyor.” dedi.

 Yoğun güvenlik önlemleri altında gerçekleşen basın açıklamasının sonunda hayatını kaybeden 103 kişi anısına tren garı önünde kırmızı karanfiller bırakıldı.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42