banner6

Kısıtlama gününde maaş kuyruğu

Adana’da banka ve PTT’lerden maaşlarını ve mevcut paralarını çekmek isteyen vatandaşlar kısıtlama gününde uzun kuyruklar oluşturdu.

Kısıtlama gününde maaş kuyruğu

Bayram BULUT

ÖZEL HABER

ADANA (İLKHABER)-Adana’da banka ve PTT’lerden maaşlarını ve mevcut paralarını çekmek isteyen vatandaşlar kısıtlama gününde uzun kuyruklar oluşturdu.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında 29 Nisan Perşembe günü başlayan 17 günlük tam kapanma süreci devam ediyor. İçişleri Bakanlığı'nın Sokağa Çıkma Kısıtlamasından Muaf Yerler ve Kişiler Listesi'nde bankalar da yer aldı. Bankalar kısıtlama günlerinde hizmet vermeye devam ediyor.

PTT ŞUBELERİ AÇIK

 Bankaların yanı sıra PTT Şubeleri de açık olarak hizmet veren kurumlar arasında yer alıyor. Bankalarda ve PTT Şubelerinde işlemleri olan vatandaşlar şubelere gidebiliyor. Korona virüs kurallarına uyularak müşteri kabul eden bankalar ve PTT şubelerinin dışında zaman zaman uzun kuyrukların oluştuğu görülüyor.

UZUN KUYRUK

Bu kuyruklardan biri Hastaneler Kavşağı civarında bulunan PTT Şubesi ve bazı banka şubelerinde olduğu görüldü. PTT Şubesi’ne maaş çekmek için gelen çok sayıda vatandaş PTT şubesi önünde kuyruğa girdi. Maskelerini takan ve sosyal mesafe kurallarına riayet etmeye çalışan kuyruktaki vatandaşlar, zaman zaman sosyal mesafe kuralı kuralına uymadıkları görüldü. PTT Şubesi’nde ki kuyruğun gün içerisinde uzadığı dikkatlerden kaçmadı.

ATM VE BANKALARDA DURUM FARKSIZ

Bankalarda da durum faklı değildi. Banka şubesine gelen vatandaşlar 5’er kişi olarak içeriye alındı. Bazı bankalarda tek görevli çalışırken, işlerin yavaş ilerlemesi nedeniyle banka önlerinde de kuyruklar oluştu. Bankaların yanı sıra ATM’lerden işlem yapanlarda oldu. Bazı bankalarda sıra olduğunu görenlerin ATM’lere yönelmesiyle zaman zaman ATM önlerinde de sıraların oluştuğu dikkatlerden kaçmadı.

YOĞUNLUK HER YERDE

Bankaların yanı sıra marketlerde ve yollarda da insan yoğunlukları yaşandı. Marketlere, kasaplara ve benzeri açık olan alış verişe giden vatandaşlar bu alanlarda yoğunluğun oluşmasına neden oldu. Hastaneler Kavşağı’nda ki et balık isimli kasap dükkanına gelerek et ve tavuk alan vatandaşlarında yoğunluk oluşturduğu görüldü.

KASA KUYUĞU

Marketlere giden vatandaşlar alacakları ürünleri aldıktan sonra kasaya yöneldi. Kasalarda da zaman zaman yoğunluklar yaşandı. Market çalışanları sosyal mesafe konusunda alış verişe gelenleri zaman zaman uyardı. Yollarda da insan yoğunluklarının olduğu görüldü. Ellerinde poşetlerle dolaşan kişiler ve meyve sebze satan tabla ve kamyonetlerden de alış veriş yaptı.

ARAÇ YOĞUNLUĞU

Kent içerisinde çalışan toplu taşıma araçları dahil olmak üzere trafikte çok sayıda aracın yer aldığı görüldü. Uzun araç kuyruklarının oluştuğu kısıtlama da ortaya çıkan bu ilginç görüntüleri bazı vatandaşların balkonlardan ve evlerinin camlarından izledikleri dikkatlerden kaçmadı. Bazı vatandaşlar da koruyucu maske takmadan sokaklarda dolaştı,

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42