banner6

Kızıltepe Belediyesine kayyum atandı

Mardin Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünden dün yapılan yazılı açıklamada Kızıltepe Belediyesine kayyum atandığı bildirildi.

Kızıltepe Belediyesine kayyum atandı

ADNAN AVUKA

MARDİN (İLKHABER)- Mardin Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünden dün yapılan yazılı açıklamada Kızıltepe Belediyesine kayyum atandığı bildirildi.

Terör soruşturmaları sonucu HDP’li Kızıltepe Belediye Başkanı Nilüfer Elik Yılmaz görevden uzaklaştırıldı, yerine  Kızıltepe Kaymakamı Hüseyin Çam Kızıltepe Belediye Başkan vekili olarak atandı.   Kızıltepe Belediye Başkanı Nilüfer Elik Yılmaz hakkında, Mardin 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nin 2014/111 Esas sayılı kovuşturma dosyası kapsamında “silahlı terör örgütüne üye olma” suçundan yargılamasının devam ettiği, ayrıca Mardin Cumhuriyet Başsavcılığı’nın 2019/1642 ve 2019/8289 sayılı dosyalarında ise “silahlı terör örgütüne üye olma” suçundan soruşturmalarının sürdürüldüğü anımsatıldı.

Açıklamada, Kızıltepe Belediye Başkanı Yılmaz’ın, hakkında devam eden adli işlem süreçler göz önünde bulundurularak Anayasanın 127’nci maddesi ile 5393 sayılı Belediye Kanununun 47’nci maddelerine istinaden bakanlığın onayı ile geçici bir tedbir olarak görevinden uzaklaştırıldığı ifade edildi.”

Yılmaz’ın yerine “belediye başkan vekili” olarak Kızıltepe Kaymakamı Hüseyin Çam’ın görevlendirildiği kaydedildi.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42